Õppekäik loomaaeda 10. klassidele

Vihmane ilm ei olnud 18. oktoobril takistuseks, et entusiastliku grupijuhiga loomaaeda uudistama minna. Ja tõesti, loomaaias on tunda sügise lähenemist.

Eriti vahvad olid elevandid, kes andsid korraliku show oma söömisrituaalist. Vaatasime lummatult, kuidas elevandid lontipidi kallistasid ning puuoksi raksatasid ja puukoort osavalt lontidega lahti murdsid.

Muidugi ei saa ära unustada šimpansi, kes kohe tundis meie grupijuhi kohalolu ja pakkus tõelist näitemängu.

Amuuri leopardi levila on dramaatiliselt vähenenud, kuid meil õnnestus teda näha.

Hüäänid on üsna intelligentsed, kuid neile meeldib ikka oma saagiga uhkustada.

Hoolimata sombusest ilmast oli 10. klassi mooduli „Praktiline bioloogia“ õpilastel sära silmis.…

3. klasside teemapäev „Sügise mitu nägu“

17.oktoobril toimus 3.klasside teemapäev „Sügise mitu nägu“. Õpilased osalesid päeva jooksul seitsmes erinevas töötoas, mida viisid läbi 2.klasside klassijuhatajad.

Mida õpetajad oma töötubade kohta kirjutasid?

Õpetaja Maarja: meie õpitoas mõtlesime seente peale ja voltisime ühe kärbseseene. Tuli välja, et voltimine polegi nii raske ja teeb õuest tulnud sõrmed kenasti soojaks.

Õpetaja Birgit: meil oli kunstinäitus “Sügise mitu nägu”, kus gruppides tehti näitusele pilte kasutades looduses leiduvat.

Õpetaja Mariken: minu juures pidid lapsed viktoriini käigus ümbrikutest ise otsima küsimusi ja vihjeid. Tuli välja, et väike roheline tomat meenutas nii mõnelegi tikrit ja kibuvitsamari tuli vähestele meelde. Samas kiidan, väga paljud tundsid haavalehe ära.

Õpetaja Erle: minul oli sügisteemaliste puzzlede kokkupanek tiimides …

Saku Gümnaasiumi füüsikaolümpiaadi tulemused

10. oktoobril toimus Saku Gümnaasiumi gümnaasiumiastme füüsikaolümpiaad. Raamatukogude aasta puhul olid ülesanded saanud inspiratsiooni Eno Raua raamatust “Naksitrallid”. Näiteks tuli teha arvutusi jäätiste abil automootori jahutamise ja keeduspiraaliga järvevee aurustamise kohta.

Saku Gümnaasiumi füüsikaolümpiaadi tulemused:

10. klass
I koht Konrad Uuselu
II koht Joonas Rohtla
III koht Janell Lohk

11. klass
I koht Paul Kang
II koht Toomas Ulmas
III koht Anni Fingling

12. klass
I koht Diandra Tubli
II koht Joosep Fingling
III koht Jaak Krusell

Olümpiaadil edukalt esinenud õpilastega jätkub gümnaasiumi füüsikaringis ettevalmistus maakonna voorus osalemiseks.

Õiglase kaubanduse kuu 12.klassidele

Oktoobris tähistatakse õiglase kaubanduse kuud. Õiglane kaubandus keskendub arengumaade väiketootjate toetamisele. Liikumise eesmärgiks on töölistele õiglase hinna maksmine, lapstööjõu keelustamine, inimväärsete töötingimuste tagamine, kohalike kogukondade aredamine ja keskkonnasäästlik tootmine. Õiglase kaubanduse toodete hulka kuuluvad näiteks kakao, kohv, tee, suhkur aga ka eestlaste igapäevamenüüst tuntud troopilised puuviljad nagu banaan, apelsin ja ananass.

Geograafia tundide raames mõtestasid 12. klassid lahti õiglase kaubanduse olemust, otsisid oma köögikappidest ja toidupoe riiulitelt õiglase kaubanduse märgisega tooteid, vaatasid teemakohaseid videosid ja osalesid viktoriinil. Põnevaimaks ülesandeks kujunes rollimäng “Jagatud banaan”, kus kehastuti istandusetööliseks, istanduse omanikuks, veondusettevõtte juhiks, vahelaudude omanikuks ja poepidajaks. Mängu eesmärgiks oli tutvuda banaanikaubanduse näiteks eksootiliste puuviljade tarneahelaga (mis juhtub banaanidega teel tarbijani) ja ergutada …

Teadusteater “Avalik lahkamine” Eesti Tervisemuuseumis

Teisipäeval, 11. oktoobril 2022 toimus 10. klassi õpilastele õppekäik Eesti Tervisemuuseumi.

Anatoomiateatri esimeses pooles tutvusime meditsiini, täpsemalt anatoomia ajalooga. Vaatasime, millised nägid välja vanad anatoomilised joonised. Samuti seda, kuidas kujutasid õpetlased inimkeha ja selle toimimist ning sellest aru said. Teises pooles nägime “avaliku lahkamist”, kus oli silikoonist õppenukk ja plastinaadid muuseumikogust. Uurisime inimkeha siseehitust ja siseorganite tööd. Saime teada, kus organid paiknevad, millised välja näevad ja milleks neid vaja on.

Õpilaste kokkuvõtlik tagasiside õppekäigule oli järgmine: “Tänane koolipäev oli põnev ja teistsugune, sest kinnistasime anatoomiatundides õpitut ning saime uusi teadmisi meditsiiniajaloost.”

Õppekäigul osalesid 10. klassi moodulid “Inimene ja keskkond” ja “Sport ja tervis” õpilased.

Liiklusohutuspäev 2. klassidele

7.oktoobri hommikul kontrolliti kooli ees kõikide õpilaste rattaid, ratturi varustust. Sel päeval toimus koolis 2.klassidele liiklusohutuspäev. Õpilastele toimus 7 töötuba.

Eskalaatori- ja liftiohutus töötoas saime teada, kuidas ohutult eskalaatoril liigelda, millised on nõuded, millest peaks kinni pidama, et õnnetust ei saaks juhtuda. Lisaks vaatasime väga vahvat ja õpetlikku multifilmi teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks.

Noorsoopolitsei ja maanteeameti töötoas sai üle korratud kõik oluline seoses liiklemisega tänaval, bussis, ülekäigurajal. Saime läbi mängude õppimist kinnistada.

Raudteeohutuse töötoas nägime päriselulisi videosid ohtlikest olukordadest raudteel. Üle sai korratud, kuidas rongipeatuses õigesti käituda, miks ei tohi rööbastel käia või rööbastele näiteks kive panna. Korrati üle ka, kui tähtis on raudteed ületades kuulata, vaadata.

Saku priitahtlike pritsimeeste juures …

Algkooli õpetajad tähistasid õpetajate päeva

Algkooli maja õpetajad tähistasid 5.oktoobri õpetajate päeva Saku Gümnaasiumi-teemalise maastikumänguga. Veidi vihmast ilma trotsides suunduti vapralt Saku mõisaparki erinevaid ülesandeid lahendama. Näiteks tuli teada Saku Gümnaasiumi esimest koolijuhti, aga ka kokandushuviliste õpetajate lemmikretsepte. Kas sina tead, et 2015. aastal, mil kool sai 85. aastaseks, loodi õpetajate endi kokaraamat. Oskad sa arvata, milline oli Kersti ja Aare Ulmase välja pakutud toit antud kokaraamatus?

Kõige enam kogus maastikumängul punkte võistkond, kuhu kuulusid õpetajad Eleri, Marje, Anastassia. Napilt jäid teiseks õpetajad Marit ja Inga ning veelgi napimalt (ühe punktiga) saavutasid kolmanda koha võistkond “Mesilased”.

Maastikumängu aitasid koostada geoinformaatika kursuse raames 11.klassi õpilased Karmen Kent ja Anni Fingling. Õpilasi juhendas õpetaja Ele Toom.

Spordipäev Nõval

Reedel, 30. septembril toimus 10. ja 11. õpilastele sügismatk Nõvale.


Nõva looduskaitseala on üks metsik ja ilus paik, mis asub suurest inimasustusest kaugel
Loode-Eesti metsade vahel.

Matkal nägime kunsti mererannal,

müstilisi järvekaldaid

ja mõnusat valgusküllast männimetsa.

Õpilaste mõtted matkast:


Oli väga tore matk- ilus ilm, väike ja kokkuhoidev seltskond.


Looduses liikumine on alati meeli värskendav ja inspireeriv.


Matk on kõige lihtsam viis jätta linnakära selja

Kokkuvõte 1.kooliastme spordinädalast

26.-30. septembrini toimus meie koolis spordinädal

Mida tehti esimeses kooliastmes?

1.klassidele toimus teist aastat järjest õunajooks. Õpilased olid väga rahul oma jooksuga ja tasuks saadud õun ja õunadiplom tõstsid suunurgad üles – kõik said raja läbitud ja eduelamus oli tagatud.

Lisaks oli võimalus minna klassiga matkama või seiklusrajale – seda kasutasid mitmed klassid. Ka 2.-3. klassi õpilastel oli matk üheks toredaks võimaluseks, mida tehti. Matkal sai teha erinevaid võistlusi, loodusviktoriinis osaleda, piknikku pidada, märgata ümbritsevat. Lisaks tegid 2.-3.klassid ujumistunnis võiduujumist, staadionil teatejookse ja võimlas rahvastepalli turniiri.

Eraldi kiitus ka vanemate klasside õpilastele (ning nende õpetajale – Märt Raamile), kes olid rahvastepallis kohtunikud! Oli vahva ja sujuv spordinädal! Suur aitäh kõikidele …

Euroopa keeltepäev – 11G-3 ja 3C ühistund

26. septembril tähistatakse Euroopa keeltepäeva, mis on alguse saanud juba 2001 aastast. Keeltepäeva raames külastasid Saku Gümnaasiumi 11G-3 õpilased 3C klassi ning viisid läbi õpilaselt õpilasele õppevormis ühistunni.

Kohtumise eesmärgiks oli suurendada teadlikkust Euroopa kultuurilisest ja keelelisest mitmekesisusest ning avardada õpilaste maailmapilti.

Ühistööna valmis plakat Euroopa Liidu liikmesriikide lippude ning põnevate faktidega. Koostoimetamine jäädvustati ka videole.