3. klasside teemapäev „Sügise mitu nägu“

17.oktoobril toimus 3.klasside teemapäev „Sügise mitu nägu“. Õpilased osalesid päeva jooksul seitsmes erinevas töötoas, mida viisid läbi 2.klasside klassijuhatajad.

Mida õpetajad oma töötubade kohta kirjutasid?

Õpetaja Maarja: meie õpitoas mõtlesime seente peale ja voltisime ühe kärbseseene. Tuli välja, et voltimine polegi nii raske ja teeb õuest tulnud sõrmed kenasti soojaks.

Õpetaja Birgit: meil oli kunstinäitus “Sügise mitu nägu”, kus gruppides tehti näitusele pilte kasutades looduses leiduvat.

Õpetaja Mariken: minu juures pidid lapsed viktoriini käigus ümbrikutest ise otsima küsimusi ja vihjeid. Tuli välja, et väike roheline tomat meenutas nii mõnelegi tikrit ja kibuvitsamari tuli vähestele meelde. Samas kiidan, väga paljud tundsid haavalehe ära.

Õpetaja Erle: minul oli sügisteemaliste puzzlede kokkupanek tiimides (tegelikult oli juurde mõeldud ka liikumine, aga seda ei saanud teha suure tuule tõttu, mis puzzletükke lennutas.

Õpetaja Ketter: minu juures said lapsed liikuda ja panna proovile oma teadmised metsa avastades. Samuti jagasid lapsed sõpradega oma huvitavaid leide metsast.

Õpetaja Inga: meie arutlesime erinevate sügistööde üle ja sellest johtuvalt lugesime liisusalme ja tegime vanu häid mänge: puuviljakompott, vanaema lõngakera ja tagumine paar välja.

Õpetaja Kati: meie tegime nuputamist, kus õige lahenduse korral tuli vastuseks „Saku sügis“. Mängisime ka paar seltskonnamängu.

Nii õpetajad kui õpilased jäid päevaga väga rahule. Lastele meeldis päeva mitmekesisus, õuesolemine ja vahvad ning väga erinevad õpitoad.