Liiklusohutuspäev 2. klassidele

7.oktoobri hommikul kontrolliti kooli ees kõikide õpilaste rattaid, ratturi varustust. Sel päeval toimus koolis 2.klassidele liiklusohutuspäev. Õpilastele toimus 7 töötuba.

Eskalaatori- ja liftiohutus töötoas saime teada, kuidas ohutult eskalaatoril liigelda, millised on nõuded, millest peaks kinni pidama, et õnnetust ei saaks juhtuda. Lisaks vaatasime väga vahvat ja õpetlikku multifilmi teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks.

Noorsoopolitsei ja maanteeameti töötoas sai üle korratud kõik oluline seoses liiklemisega tänaval, bussis, ülekäigurajal. Saime läbi mängude õppimist kinnistada.

Raudteeohutuse töötoas nägime päriselulisi videosid ohtlikest olukordadest raudteel. Üle sai korratud, kuidas rongipeatuses õigesti käituda, miks ei tohi rööbastel käia või rööbastele näiteks kive panna. Korrati üle ka, kui tähtis on raudteed ületades kuulata, vaadata.

Saku priitahtlike pritsimeeste juures saime minna ohutut suitsu täis telki ja katsuda märgata, mis on seintel. Meile räägiti, kuidas tuleb suitsu, põlengu puhul käituda ja mida arvesse võtta. Meenutasime koos, kuidas 112 helistada. Lisaks sai vaadata tuletõrjeautot. Politsei varustuse ja bussiga tutvumine tekitas ka palju elevust. Sai proovida käeraudu, kuulivesti, pugeda kongi, vaadata autot lähemalt ja kuulda, mis häält see buss siis ikkagi teeb. Politsei kutsus üles lapsi korralikule käitumisele, et enam kunagi nii lähedalt autot nägema ei peaks.

Kiiver-helkur-jalgratas töötoas said kõigepealt õpilased üles leida koolitaja pimedast ruumist, kasutades selleks taskulampi – juba tuli välja helkuri tähtsus. Lapsed said teada, millist helkurit kasutada ja kuhu helkur paigutada. Lisaks räägiti, kui oluline on kiivri kandmine. Õpilastega tehti läbi ka “muna kiivriga” katse ja tulemused rääkisid iseenda eest!

Meile oli külla tulnud ka Rakvere Politseimuuseum. Saime teha enda näpujälgi, uurida detektiivikohvrit, lisaks otsida vere- ja näpujälgi. Oli väga vahva ja teadmisi täis päev! Aitäh kõikidele tähtsatele külalistele ja korraldajatele!