“Maailmahariduse nädal” 7.-9.klasside õpilastele

7.-9.klasside õpilased said 17.04 osaleda UNESCO koolide ühenduse “Maailmahariduse nädala” raames keskkonnateemalistes tegevustes.

Keskkonnapäeval mängisid noored maailmahriduse teemalist mängu “Samm ette”. Mängu eesmärgiks on empaatia kasvatamine ja panna õpilased mõtlema: kõik on võrdsed, ent mõned on võrdsemad!? Selle rollimängu kaudu kogesid õpilased, mis tunne on olla neile tuttavas ühiskonnas teistsuguses rollis.

Vaadati ka kliimapaguluse teemalist dokumentaalfilmi “Anote laev”. Film rääkis Kiribati saareriigist Vaikses ookeanis ja selles võitluset kliimamuutustega. Ennustuse kohaselt saab Kiribatist esimene riik maailmas, mis kliimamuutustest põhjustatud merevee tõusu tõttu vee alla jääb.

Lisaks said õpilased oma teadmised proovil panna jäätmetekke ja sorteerimise teemalises Kahootis ja veebiviktoriinil.

Lisaks keskkonnapäeva tegevustele mängisid 8.klassid geograafiatunni raames ka põgenemismängu “Greta jüngrid”. Mobiilne …

SG muusikal “Eesti Matus”

Eelmise nädalaga lõppes Saku Gümnaasiumis iga-aastane muusikalinädal. Neljal korral, 12.-14. aprillil, toodi laval publiku ette A. Kivirähki näidendi baasil valminud muusikal „Eesti matus“. Lavalaudadel rullusid lahti ilmselt igale vaatajale äratuntavad stseenid töökatest eestlastest. Muusikalis kõlasid Eesti levimuusika klassikateosed tuntud telesaate „Horoskoop“ varasalvedest. Oli imeline näha, kuidas meie kooli gümnasistid kehastusid laval etenduse tegelasteks ning täitsid oma professionaalsusega saali sära ja energiaga.

Nelja etendusega pakuti nii oma kooli õpilastele ja õpetajatele kui ka Saku kogukonna rahvale unustamatuid muusikalisi ja dramaturgilisi hetki. Meie rõõmuks austas viimast etendust oma kohaloluga ka näidendi autor Andrus Kivirähk isiklikult.

Etenduste ajaks muutus meie põhikool teatrimajaks, kus tegutses ka muusikalikohvik, mis etenduste vaheajal kostitas vaatajaid maitsvate suupistetega.…

Gümnaasiumiastme keskkonnapäev

Maailmaharidusnädala raames toimus 17. aprillil gümnaasiumiastmes keskkonnapäev.

Teemapäeva raames kuulasid 12.klasside õpilased Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Vivian Loonela loengut teemal “EL-i kliimapoliitika ja Euroopa Roheline Liikumine”. Keskseks teemaks oli Euroopa rohepööre energeetikas, transpordis, tööstuses ja ehitussektoris. Lisaks rohelisele üleminekule käsitleti loengus ka haridust ja tervishoidu ning tehti viiteid Euroopa oskusteaastale 2023. Lühidalt räägiti EL algusaegadest, senistest saavutustest ja eelistest. Ukraina teema valguses vaadati noortega EL-le kui eeskätt solidaarsus- ja rahuprojektile.

10.-11. klasside õpilased osa erinevatest töötubadest, mille põhirõhk oli kliimamuutuste põhjustel ja tagajärgedel. Samuti pakuti noortele prakilisemaid töötubasid Eesti energeetikast, välisõhu valiteedist kuni korduvkasutatavate ostukottide disainimiseni välja.

Töötoa “Kliimamuutus – liikide väljasuremine” läbiviijaks oli Leif-August Kirs Tallinna Loomaaaiast.
Noortele …

TÜ Teaduskooli Uurimislabori külastus ja töötuba Keskkonnalaboris

18. aprilli varahommikul startis Saku Gümnaasiumi eest keemiahuviliste põhikooli õpilaste ja gümnasitidega 50-kohaline buss Tartusse Chemicumi suunas. Ees ootas pikk ja sisukas päev Uurimislabori keskkonnateemalises 3 tundi kestvas laboris. Taoline ettevõtmine oli võimalik tänu AS Graanul Invest toetusele.


Allolevalt on toodud osalenud õpilaste tagasiside:

” Kohale jõudes jagati meie rühm kahte gruppi: gümnasistid ja põhikooli 9. klassi õpilased, kellest viimased läbisid töötoa esimestena. Seni said gümnasistid tutvuda Tartu kesklinnaga. Hiljem rollid vahetati.
Uurisime veeproovi tiigist, millesse oli sattunud kahjulikke aineid, nagu õli, plastid ja muu sodi. Töötoas õppisime kahjulike ainete veest eraldamist ja nende määramist teaduslike meetoditega. Töö jaoks valmis pandud: sülearvuti kus sees oli uurimise jaoks protokoll, laudadel paberkandjal …