SG muusikal “Eesti Matus”

Eelmise nädalaga lõppes Saku Gümnaasiumis iga-aastane muusikalinädal. Neljal korral, 12.-14. aprillil, toodi laval publiku ette A. Kivirähki näidendi baasil valminud muusikal „Eesti matus“. Lavalaudadel rullusid lahti ilmselt igale vaatajale äratuntavad stseenid töökatest eestlastest. Muusikalis kõlasid Eesti levimuusika klassikateosed tuntud telesaate „Horoskoop“ varasalvedest. Oli imeline näha, kuidas meie kooli gümnasistid kehastusid laval etenduse tegelasteks ning täitsid oma professionaalsusega saali sära ja energiaga.

Nelja etendusega pakuti nii oma kooli õpilastele ja õpetajatele kui ka Saku kogukonna rahvale unustamatuid muusikalisi ja dramaturgilisi hetki. Meie rõõmuks austas viimast etendust oma kohaloluga ka näidendi autor Andrus Kivirähk isiklikult.

Etenduste ajaks muutus meie põhikool teatrimajaks, kus tegutses ka muusikalikohvik, mis etenduste vaheajal kostitas vaatajaid maitsvate suupistetega.

Selle aasta muusikal on nüüdseks ajalukku kirjutatud. Täname kõiki õpilasi ja õpetajaid, kes panustasid võrratu ja elamust pakkuva etenduse lavale toomisesse.

Õpilasi juhendasid Piret Kaare, Inga Nurme ja Kersti Ulmas. Kohviku eestvedajad olid Evelin Jauk ja Mare Maalma. Lavastusele pakkusid tehnilist tuge Toomas Ulmas, Alari Volf ja Aare Ulmas.