“Maailmahariduse nädal” 7.-9.klasside õpilastele

7.-9.klasside õpilased said 17.04 osaleda UNESCO koolide ühenduse “Maailmahariduse nädala” raames keskkonnateemalistes tegevustes.

Keskkonnapäeval mängisid noored maailmahriduse teemalist mängu “Samm ette”. Mängu eesmärgiks on empaatia kasvatamine ja panna õpilased mõtlema: kõik on võrdsed, ent mõned on võrdsemad!? Selle rollimängu kaudu kogesid õpilased, mis tunne on olla neile tuttavas ühiskonnas teistsuguses rollis.

Vaadati ka kliimapaguluse teemalist dokumentaalfilmi “Anote laev”. Film rääkis Kiribati saareriigist Vaikses ookeanis ja selles võitluset kliimamuutustega. Ennustuse kohaselt saab Kiribatist esimene riik maailmas, mis kliimamuutustest põhjustatud merevee tõusu tõttu vee alla jääb.

Lisaks said õpilased oma teadmised proovil panna jäätmetekke ja sorteerimise teemalises Kahootis ja veebiviktoriinil.

Lisaks keskkonnapäeva tegevustele mängisid 8.klassid geograafiatunni raames ka põgenemismängu “Greta jüngrid”. Mobiilne põgenemismäng keskenus kliimamuutustest tulenevatele keskkonnaprobleemidele nii Eestis kui globaalsel tasandil. Mängu peategelane kliimaaktivist Greta Thunberg saadab noortele sõnumi, kus maalib pildi sellest, milliseks kujuneb maailm tulevikus, kui ei võeta juba täna ette olulisi samme kliimamuutuste tõkestamiseks. Mäng kutsub noori üles kaasa mõtlema ja andma oma panust kliimamuutuste mõju vähendamiseks.

Maailmaharidue nädala keskkonnateemalisi tegevusi orgnaniseerisid ja viisid läbi aineõpetajad Liis Raadla, Ele Toom ja Daria Akimova.