Saku Gümnaasiumi uurimis- ja praktiliste tööde konverents 12. klassile

2. oktoobriks peavad abituriendid valima endale uurimis- või praktilise töö teema ja leidma juhendaja, et saaksid alustada enda koolilõpu töö koostamisega. Sellega seoses toimus 20. septembril gümnaasiumihoones uurimis- ja praktiliste tööde konverents. Tegu on traditsioonilise häälestusüritusega, kus vilistlased tutvustavad oma kooli lõputöid ning annavad oma kogemustest lähtudes soovitusi.

Seekord esinesid esmalt eelmisel aastal lõpetanud SG 45. lennu vilistlased. Anna Brit Hainoja esitles oma uurimuse, „Kodu- ja haiglasünnituse erinevused“, tulemusi ja koostamisel saadud kogemusi. Kristine Kullat ja Sten-Villiam Velleste tõid välja praktilise tööga kaasnevaid raskuseid ja rõõme („Osatäitmine Saku Gümnaasiumi muusikalis 2023 „Eesti matus““). Seejärel rääkis kevadel Tartu Ülikooli lõpetanud SG 42. lennu vilistlane Hanna Bulgarin oma viraalsest bakalaureusetööst „Antiviraalsete filtermaterjalide …

Saku Gümnaasiumi õpilastele Harjumaa koolidevahelistelt meistrivõistlustelt teatejooksudes 14 medalikohta

Saku Gümnaasium osales 21. septembril Kuusalu Keskkooli staadionil toimunud Harjumaa koolidevahelistel meistrivõistlustel teatejooksudes, kust saadi kokku 14 medalikohta.

5. klasside saagiks jäi:

I koht pendelteatejooksus – Marii Tarlap, Annabel Roondi, Nora Kapp, Vanessa Noormets, Kristin Kaldre,Ado, Jakob Laurimaa, Harri Paesüld, Aaron Pedak, Hans Hugo Mänd, Romet Põlda

I koht tüdrukute 4x50m jooksus – Marii Tarlap, Annabel Roondi, Vanessa Noormets, Kristin Kaldre

I koht poiste 4x50m jooksus – Ado Jakob Laurimaa, Harri Paesüld, Aaron Pedak, Hans Hugo Mänd

I koht tüdrukute 4x400m jooksus – Annabel Roondi, Marii Tarlap, Nora Kapp, Kristin Kaldre

II koht poiste 4x400m jooksus – Ado Jakob Laurimaa, Harri Paesüld, Aaron Pedak, Romet Põlda

6.-7. klassid said kolm auhinnalist kohta:

I

Erasmus+

Maailmakoristuspäev 2023 Saku Gümnaasiumis

Maailmakoristuspäeva eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust prügist ja korjata üles kõik, mis loodusesse ei kuulu. See aasta langes maailmakoristuspäev laupäevale, mistõttu võis kool koristada kahe nädala jooksul enda asulat. Meie koolist võtsid osa 6. klassi õpilased, kes koristasid ühiskonnaõpetuse tunni raames.

Ühiskonnaõpetuse tundi kasutati selleks, et tundma õppida, mis on prügi ja miks seda tekib. Lisaks on 6. klassi ühiskonnaõpetuse teemaks kodukandi hoidmine, mis sobib väga hästi antud projektiga. Tervist edendava koolina said õpilased koos samme teha ja samal ajal ka loodust koristada. 

Meile üllatuseks oli Saku suures pildis päris puhas, kuid leidus ikkagi prügi. Näiteks leidsid õpilased pargist klaaspudeleid ja toidupakendeid. Metsast leiti riideid, tööriistu ja pakendeid. Lisaks leiti …

Meie õpilased noppisid kodu-uurijate konkursilt ohtralt auhindu

Saku Gümnaasiumi 4.c klassi õpilased osalesid Eesti Lugemisühingu, Järvamaa Muuseumi ja Eesti Ringhäälingumuuseumi korraldatud XIII üleriigilisel väikeste kodu-uurijate uurimistööde konkursil 3.‒6. klassi õpilastele. Tänavu laekus žüriile kokku 97 uurimistööd teemal “Meie pere kuulab ja vaatab”.

3.-4. klassides arvestuses saavutasid meie õpilased suurepäraseid tulemusi:

  • Heneriin Roog – üldvõitja + ajakirja Hea Laps eripreemia
  • Minni Laugen – üldvõitja
  • Mihkel Veer – üldvõitja

Palju õnne kõikidele võitjatele suurepärase tulemuse saavutamise eest ja õpetaja Eleri Troskale õpilaste juhendamise eest!…

Huviringid Saku Gümnaasiumis 2024/2025 õppeaastal

Esimesest tabelist leiate kooli poolt pakutavad huviringid, mis on õpilastele tasuta.
Kooli huviringidesse saab registreerida ARNO süsteemi vahendusel või kontakteerudes juhendajaga.

Kooridesse, õpiringi, rahvatantsu, keemiaringi ja füüsikaringi saavad õpilased kutsega, mida vahendab juba ringijuhendaja ise.

Küsimuste korral võtke ühendust otse juhendajaga.

Teisest tabelist leiate ringitundideks meie kooli ruume kasutavad huviringid. Nendes ringides osalemine on reeglina õpilastele tasuline. Tasulisse huviringi registreerumiseks kontakteeru juhendajaga.

Õpilasnõustamine gümnaasiumis

Õpilasnõustaja Krislin Raik on alates 2023/24 õppeaastast gümnaasiumi õpilaste jaoks olemas ruumis 320 (õppejuhi vastas).

Sobiva aja saad broneerida siin lingil või astu lihtsalt sisse, kui ruum on vaba!

Pöördu minu poole julgelt, kui teemaks on:

  • õppetööd puudutavad mured (raskused õppimisel või õppekoormusega toimetulekul);
  • iseenda ja igapäevase toimetulekuga seotud küsimused (nt enesetunne, vaimne tervis, ärevus, sotsiaalsed suhted);
  • tulevik ja karjääriplaneerimine (tugevuste kaardistamine, huvialade leidmine, tegevuste planeerimine).

Nõustamisel lähtun lahenduskesksetest põhimõtetest ning sobivusel rakendan ka visuaalkunstiteraapia meetodeid.

Nõustamisel jagatud info on vastavalt nõustaja eetikale konfidentsiaalne. Õpilase arengu parimaks toetamiseks teen koostööd õpetajate, kooli juhtkonna ja lapsevanematega.