Maailmakoristuspäev 2023 Saku Gümnaasiumis

Maailmakoristuspäeva eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust prügist ja korjata üles kõik, mis loodusesse ei kuulu. See aasta langes maailmakoristuspäev laupäevale, mistõttu võis kool koristada kahe nädala jooksul enda asulat. Meie koolist võtsid osa 6. klassi õpilased, kes koristasid ühiskonnaõpetuse tunni raames.

Ühiskonnaõpetuse tundi kasutati selleks, et tundma õppida, mis on prügi ja miks seda tekib. Lisaks on 6. klassi ühiskonnaõpetuse teemaks kodukandi hoidmine, mis sobib väga hästi antud projektiga. Tervist edendava koolina said õpilased koos samme teha ja samal ajal ka loodust koristada. 

Meile üllatuseks oli Saku suures pildis päris puhas, kuid leidus ikkagi prügi. Näiteks leidsid õpilased pargist klaaspudeleid ja toidupakendeid. Metsast leiti riideid, tööriistu ja pakendeid. Lisaks leiti ka parklatest suitsukonisid ja kilesid. Seega pea kõikide õpilaste kottidest leidus mingisugust prügi. 

Rõõm oli näha, et õpilased võtsid aktiivselt osa koristamisest. Kooliperena täname kõiki, kes osa võtsid ja oma panuse andsid. Ikka selleks, et meie keskkond oleks puhtam!