Tunnustati parimaid sportlaseid

Kolmapäeval, 1. veebruaril tunnustati ühisel tänuüritusel Saku Valla ja Saku Gümnaasiumi parimaid sportlaseid.

Saku Gümnaasiumi parimad sportlased aastal 2022

10.–12. klass (noormehed)

Laureaat

Mattias Reinaas – jetispordi MM-sarjas Ski GP3 klassis maailmameister ja Ski GP2 klassis pronksmedali omanik. Lisaks võitis EM-tiitlid Ski GP2 ja Ski GP3 klassis ning sai hõbemedali Ski GP1 klassis.

Nominendid

Harry Richard Jääger – U-18 EM-i 6. koht kümnevõistluses. Eesti U-18 parim kergejõustiklane, esindanud kooli ja saavutanud auhinnalisi kohti Harjumaa võistlustel.

Mario Kirisma – esindas Eestit juunioride sulgpalli MM-il. Harjumaa koolide 4 x 800 m staadioniteatejooksu 2. koht.

Marlon Hellaste – parim saavutus on võistlustantsus koos Kertu Kuklasega Skopjes saavutatud noorte vanuseklassi 1. koht ja Castellanzas saavutatud U-21 vanuseklassi 2. koht.

10.–12. klass (neiud)

Laureaat

Marin Raba – Eesti ultimate frisbee koondisega Euroopa sisemeister ja koolispordi liidu võistlustelt Tartus 1. koht.

Nominendid

Sandra Tarlap – jalgpalli naiste meistriliigas Saku Sportinguga 2. koht, kusjuures Sandra oli võistkonna parim väravakütt. Harjumaa koolide murdmaateatejooksu 2. koht ning staadioniteatejooksudes 2. ja 3. koht.

Ruth Hansar – jalgpalli U-17 koondise liikmena osalenud EM-valikturniiridel ning saavutanud Harjumaa koolide 4 x 400 m staadioniteatejooksus 2. koha.

6.–9. klass (tüdrukud)

Laureaat

Kertu Kuklase – parim saavutus on võistlustantsus koos Marlon Hellastega Skopjes saavutatud noorte vanuseklassi 1. koht ja Castellanzas U-21 vanuseklassi 2. koht.

Nominendid

Grete Gross – Eesti jalgpallikoondise liige. Harjumaa koolide 5 x 500 m murdmaateatejooksu 3. koht, pendelteatejooksu 1. koht ning 4 x 400 m 3. koht.

Keiti Pähkel – U-16 Harjumaa meistrivõistlustel 60 m tõkkejooksus 2. koht, Harjumaa koolide pendelteatejooksu 1. koht, 4 x 400 m 3. koht, 4 x 100 m 3. koht ja 5 x 500 m murdmaateatejooksu 3. koht.

6.–9. klass (poisid)

Laureaat
Danil Turilov – Tai poksi Eesti meistrivõistluste 2. koht.

Nominendid

Kaur Kennerth Tomann – korvpalli Eesti karikavõistlustel Audentese Spordiklubiga U-16 2. koht.

Egert Jurin – korvpalli Eesti meistrivõistluste 4. koht, Saku võistkonna parim mängija.

1.–5. klass (tüdrukud)

Laureaat

Marit Tarm – TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlustel Tartus 4. koht 600 m jooksus ja Võrus 1. koht kõrgushüppes. Rabajooksul tüdrukute arvestuses 1. koht ja naiste arvestuses 2. koht. Harjumaa koolide murdmaateatejooksu 3. koht, 4 x 400 m 1. koht ja pendelteatejooksu 2. koht.

Nominendid

Kristin Kaldre – Harjumaa TV 10 Olümpiastarti 60 m jooksus 1. koht ja kaugushüppes 3. koht, Harjumaa koolide 4 x 400 m teatejooksu 1. koht ja pendelteatejooksu 2. koht.

Lisette Linnas – Keila Swimclub sügisvõistlustel vabaujumises ja rinnuliujumises 2. koht.

1.–5. klass (poisid)

Laureaat
Hugo Mark Orgusaar – Harjumaa TV 10 Olümpiastarti 1. koht kaugushüppes ja 5. koht 60 m tõkkejooksus.

Nominendid

Theron Tammin – Keila Swimclub sügisvõistlustel vabaujumises ja rinnuliujumises 1. koht ning jõuluvõistlusel seliliujumises ja liblikas 1. koht.

Kristjan Õruste – 2. koht kõrgushüppes.

Robin-Sebastian Voogla – Keila Swimclub sügisvõistlusel vabaujumises 3. koht ning jõuluvõistluses seliliujumises ja liblikas 1. koht.

Foto autor: Erlend Štaub