9. detsembril toimus MTÜ RuaCrew ja Sotsiaalkindlustusameti korraldatud projekti i-Restore 2.0 lõpukonverents “Taastav õigus ja lapsesõbralik lähenemine: ühine vastutus”, kus oma kogemusest taastava õiguse metoodilisest praktiseerimisest rääkisid ka meie kooli sotsiaalpedagoogid Marju-Riina Laugen ja Marttina Kallaste. Konverentsil osales umbes 120 inimest, kelle töövaldkond on mingil moel seotud noortega. 20-minutilises ettekandes tutvustati Saku Gümnaasiumi kui taastavat mõtteviisi kandvat kooli, Saku valda kui taastavat kogukonda ning jagati projekti i-Restore 2.0 kogemuslugusid. Projekt kestis Saku Gümnaasiumis poolteist aastat ning selles osales 45 õpilast kolmest klassist.
Konverentsil kõnelesid veel Annegrete Johanson, kes rääkis sellest, kuidas taastav lähenemine aitab luua õiglasemat ja hoolivamat ühiskonda; Anna Frank rääkis oma ettekandes traumateadlikust käitumisest töös lastega; oma kogemuslugu jagasid noored Evert ja Kelian; Mariama Diallo esines videoettekandega, milles rääkis laste õigustest ja lastega koos otsuste langetamisest.
Ettekannetele järgnes paneelarutelu, milles ühiskonnategelane ja endine saatejuht Urmas Vaino, Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Salum ning PPA Lääne-Harju politseijaoskonna juht Lea Bärenson vestlesid taastava õiguse rollist meie ühiskonnas. Paneelarutelule järgnesid vestlusringid, kus Marju-Riina Laugen koos Kalamaja Põhikooli sotsiaalpedagoogi Margarita Vähejausi ja Osula Kooli sotsiaalpedagoog Tiia Linnasega vastasid konverentsil osalejate küsimustele. Samuti jagas oma igapäevaseid töökogemusi taastavast õigusest ja selle praktikatest Saku valla piirkonnapolitseinik Kätlin Murre.