Särav vilistlane Ülle Kivirähk

Saku patrioot, Saku valla volikogu ja kultuuri- ja külaelu komisjoni liige

Sel õppeaastal tähistab Saku Gümnaasium 90. sünnipäeva. Juubeliaasta esmaspäevadel tutvustame meie kooli silmapaistvamaid vilistlasi.

Palun kirjeldage ühte eredat hetke Saku Gümnaasiumis õppimise ajast.

Eredalt on meeles uue kooli suurte klaasidega valgusküllase juurdeehituse valmimine. Täna on see väikese raudteeäärse kooli osa endiselt olemas, kuid nüüd tundub ta kuidagi väike ja pimedapoolne.

Olime siis kolmandas klassis ja tegemist oli märgilise sündmusega. Kool tundus tohutult suur, modernne ja valgusküllane oma suurte klasside ja laiade koridoridega. Muutus kohe ka igapäevane elu – lapsed hakkasid palju rohkem majas sees jooksma ja kõiksugu mänge mängima. Ja nii juhtuski juba kooliaasta alguses, et meie klassi Tootsi-tüüpi poiss Jaak jooksis peaga läbi klaasist trepikoja ukse ja see pudenes pauguga kogu koolipere nähes tuhandeks killuks. Peagi jooksid kohale ka kõik õpetajad ja direktor. Kohale kutsuti ka kooli kõrval asuvast ambulantsist arst, kes vaatas poisi läbi ja tunnistas ta terveks ilma ühegi olulise kriimuta.

Koolis juhtus ka hiljem kõiksugu klaaside lõhkumisega seotud sündmusi, mida varjasime ühiselt nii direktori kui ka õpetajate eest, kuid sellise kaliibriga sündmust hilisemast kooliajast meelde ei tule.