Särav vilistlane Marielle Tuum

Saku Gümnaasiumi õpetaja ja Korea huviringi juhendaja

Sel õppeaastal tähistab Saku Gümnaasium 90. sünnipäeva. Juubeliaasta esmaspäevadel tutvustame meie kooli silmapaistvamaid vilistlasi.

Palun kirjeldage ühte eredat mälestust Saku Gümnaasiumis õppimise ajast

Mul on seoses Saku Gümnaasiumiga väga palju mälestusi. Millegipärast, kui ma meenutama hakkasin, tuli mul esimesena meelde ühiskonnaõpetuse kodutööna kirjutatud essee. Nimelt pidi igaüks kirjutama kodus essee teemal „Kuidas ning milles saaksid noored olla kasulikud Eesti ühiskonnale?”. Ma mäletan, et kirjutasin seda esseed päris hoolikalt, kuid ei arvanud, et õpetaja annab selle mulle tagasi ja ütleb, et ma esitan selle konkursile. Lõpuks võitsin selle essee eest eripreemia. Ma mäletan, et tundsin nii suurt uhkust ja rõõmu selle üle, et sain ka niimoodi kooli esindada.