Praktilise keemia mooduliõpilaste õppekäik ja töötuba TalTech’is

Meie 10. klassi õpilased külastasid mooduliaine tundide raames TTÜ Loodusteaduste maja Keemiainstituuti. Oli võimalus kaeda ülikooli õppehoonet seest ja ligi kolm tundi praktiseerida tõelise üliõpilase kombel keemialaboris. Õpilased said lahuste lahjendamiseks kasutada moodsaid automaatpipette, teha happe-aluse tiitrimist ning määrata kodunt kaasa võetud veeproovide karbonaatset ja üldkaredust. Meid võõrustas ja juhendas külalislahke õppejõud Kaie Laane.

Videojäädvustus on leitav siit

Õpilaste vahetu tagasiside:
“TalTech’i laboris õppejõu käe all katsete tegemine pole midagi, mida kõik saavad kogeda. Seetõttu hindan, et meil selline võimalus oli. Näha ja ise järele proovida, mida tudengid igapäevaselt teevad, oli väärtuslik ning põnev. Teadmised, mida seal omandasime, tulevad meile kindlasti edaspidi kasuks.”
“Väga huvitav oli teha katseid sellises uhkes laboris ja saada teada, kuidas erinevaid laborivahendeid kasutada. Tõeliselt rikastav ja meeldejääv kogemus.”
Oleme tänulikud oma koolile ja ülikoolile, et selline tegus õppekäik sai teoks.