Särav vilistlane Kristi Karelsohn

Diplomaat, suursaadik Ungaris, Bosnia ja Hertsegoviinas, Montenegros, Põhja-Makedoonias ja Serbias.

Sel õppeaastal tähistab Saku Gümnaasium 90. sünnipäeva. Juubeliaasta esmaspäevadel tutvustame meie kooli silmapaistvamaid vilistlasi.

Palun kirjeldage ühte eredat mälestust Saku Gümnaasiumi õppimise ajast.

Ma ei oska üht eredat hetke välja tuua, aga minu jaoks oli suureks asjaks, kui kooli tuli uus tüdrukute kehalise kasvatuse õpetaja Anne Rooste (tollal Sunila). Olin siis III klassis ja juba mitu aastat käinud linnas iluvõimlemise trennis. Õpetaja Rooste oli samuti endine iluvõimleja ja korraldas Saku koolis kohe rühmvõimlemise trennid. Rühmvõimlemine oli spordialana just tekkinud ja jalgu alla saamas, osalesime ka võistlustel. Jäime neis trennides väiksema grupiga käima kuni keskkooli lõpuni ja sellest grupist sai sõpruskond, kellega suhtleme tänini. Lisaks sportlikumale suunale mõtles Anne välja ja õpetas meile ka tantse, millega esinesime peamiselt kooli pidudel. Disko oli tol ajal väga moes ja selliseid tantsurühmi oli palju, aga me suutsime oma võimlejatausta tõttu esitada füüsiliselt üsna nõudlikke ja sellevõrra ehk huvitavamaid tantse. Õpetaja kujundas meile ka kostüümid, mille ise valmis õmblesime. Siiani on meeles kunstsiidist helelillad kleidid ja uhked rohelised püksid ja pluusid. Igatahes tundub mulle, et olime tollal koolis väga populaarsed esinejad. Hiljem liitus meiega nooremate võimlejate-tantsijate rühm, kellega tegime ühiseid lõbusaid kavasid.