Saku Gümnaasiumi uurimis- ja praktiliste tööde konverents

20. septembril leidis gümnaasiumihoones aset traditsiooniline uurimis- ja praktiliste tööde konverents. Konverentsi eesmärk oli anda abiturientidele inspiratsiooni oma koolilõpu uurimus- või praktilise töö teema valimiseks ja tööga alustamiseks.

Konverentsil tegid ettekande Saku Gümnaasiumi õpetajad ja vilistlased. Õpetajad Inga Nurme ja Piret Kaare andsid praktilisi soovitusi praktiliste tööde tegijatele, õpetajad Gerrit Kanarbik ja Merli Paasik rääkisid lühidalt, millele pöörata tähelepanu uurimistööd tehes.

Eelmisel aastal kaitstud uurimusi esindas 44. lennu vilistlane Emili Kriisa tööga “Aselaiinhappe ja doksütsükliini kasutamine põletikulise akne raviks”.

Praktilise töö koostamise kogemust kirjeldasid vilistlased Martin Višnevski ja Henry Hunt, kelle töö tulemusena valmis gümnaasiumiõpilaste mõtteid kajastav taskuhääling GÕM.

Kõige enam haaras publikut Saku Gümnaasiumi 40. lennu vilistlaste Mattias-Markus Essensoni ja Carl-Henry Partsi ettekanne, kus anti oma kogemuse põhjal ehe ülevaade sellest, kuidas kirjutada ja kaitsta kõrgkooli lõputööd, milline on ülikoolielu üldiselt ning kuidas ülikool edukalt lõpetada.