“Mürgid, lõhnad ja pesuained” mooduli töötuba Eesti Maaülikooli juhendamisel:”Kas maitset tunneb keel, nina või näeme seda hoopis silmadega?”

14. märtsil kohtusid loodusteadustega seotud moodulite 11. klasside gümnasistid Eesti Maaülikooli Toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia õppetooli lihatehnoloogia ja sensoorika õppejõu Kristi Kerneriga ja turunduse peaspetsialisti Ly Luksiga. Esimese tunni ajal anti väga põhjalik ülevaade õpinguvõimalustest Eesti Maaülikoolis.

Teise tunni ajal oli õpilastel võimalus tutvuda toiduainete sensoorse hindamise põhialustega. Sensoorne hindamine ei ole ainult maitsmine. Lisaks on olulised kuulmis-, nägemis-, lõhna- ja kompimismeel. Üllatuslikult selgus, et sensoorikale kulutab tööstusharudest kõige enam mitte toidutööstus, vaid autotööstus. Õpilased said teada, et on olemas ka 6. põhimaitse – oleogustus ja seda leidub rääsunud ja vananenud rasvases toidus.

Õpilaste tagasiside on järgmine: ” Saime teada, et toidutööstus on keeruline. Kasutatakse teaduslikke meetodeid. Ei osanud arvata, et maitsmine nii teaduslik on. Toodete väljatöötamine on terve teadus. Huvitav oli teada saada, et teadlased otsivad uusi maitsemeeli. Töötuba oli väga huvitav. Meeldis, kuidas sai oma meeli proovile panna. Töötoas tutvustati hästi Eesti Maaülikooli õppekavasid. Meeldis see, et saime teooria kõrvalt ka ise katseid teha. Räägiti ka assessori tööst ja nende treenimisest. Ülikool tekitas huvi. Võib-olla lähen ka ise sinna õppima. Võiks maaülikooli ka kohapeale töötubadesse minna. “

Maaülikooli lahtiste uste päevale ja töötubadesse oodatakse koolinoori juba järgmisel aastal.
Täname taaskord südamest Eesti Maaülikooli hariva ja väga huvitava töötoa eest!