Maakondlik füüsika- ja keemiaviktoriin “Välk ja pauk”

Reedel, 1. detsembril toimus Saku Gümnaasiumis 11. korda maakondlik põhikooli füüsika- ja keemiaviktoriin “Välk ja pauk”. Sel korral viisid viktoriini praktilise töö raames läbi meie kooli abituriendid Toomas Ulmas ja Paul Kang. Juhendas keemia õpetaja Anna Kikkas.

Harjumaalt tulid kohale 17 võistkonda 15 erinevast koolist. Viktoriin koosnes 20 küsimusest ja ühest lisaküsimusest, mille koostasid lahkelt projekti toetajad ettevõttest Stoneridge Electronics. Peale viktoriini toimus ka teadusteater, mida korraldas samuti praktilise tööna abiturient Saamuel Lutter. Enne võitjate väljakuulutamist esines Stoneridge Electronics tegevjuht Ardo Asperk inspireeriva ettekandega, innustades noori asuma tulevikus õppima inseneeria erialadele.

Viktoriini tulemused olid järgmised:
I koht Ääsmäe Põhikooli võistkond;
II koht Keila Kooli võistkond;
III koht Püünsi Kooli võistkond.

Kõik Saku Gümnaasiumi võistkonnad jäid jagama 9. kohta.

Maakondliku füüsika- ja keemiaviktoriini võitnud Ääsmäe Põhikooli võistkonna liikmed koos juhendaja, Saku Gümnaasiumi õpetaja Anna Kikkase ja koolijuhi Keit Fomotškiniga.