Korvpalli tähtede mängu võitsid õpilased!

8. märtsil toimus Saku Gümnaasiumi tähtede mäng. Arvestades seda, et Saku noorte seas on korvpall populaarne, siis toimus kaks mängu. Algatuseks mängisid kaks põhikooli poiste võistkonda. Võistkonnad jaotati tugevuse järgi võrdselt Heledate ja Tumedate tiimideks. Ürituse peakorraldajad olid 12g-1 õpilased Virginia Badjonkina ja Anette Tamm, kes tegid seda kooli praktilise tööna.

Esimeses mängus läks poolajaks Heledate tiim ette 27:19. Teisel poolajal muutus Tumedate tiim aktiivsemaks ning normaalaeg lõppes viigiliselt 40:40. Lisaajal viskas Tumedate tiim 4 punkti vastase 2 vastu ning võidunumbrid neile tulemusega 44:42.

Võiduka Tumedate võistkonna eest skoorisid Mathias Merilai 12 punktiga, Martin Kotkas 7, Sepo Kalmet 7, Otis Mäeots 6, Rasmus Hoppenstiel 5, Mattias Vardja 3, Ott Kuusk 2 ja Armin Rõuk 2 punktiga. Heleda tiimi eest viskasid Egert Jurin 11 silma, Tristan Sokolov 10, Arthur Künnapuu 8, Arthur Kukkur 6, Gregor Konsap 3, Krsitof Teekivi 2 ja Mathias Luht 2 punkti. Mängu väärtuslikuma mängija auhinna sai Otis Mäeots.

Poolajal toimus ka viskevõistlus, kus ühe minuti jooksul pidi võistlejate paar viskama kolmeseid. Kõige paremini läks Arthur Künnapuul ja Egert Jurinil, kes tabasid 9 kolmest.

Päeva teises põhimängus kohtusid gümnaasiumi astme õpilased vs õpetajad/lapsevanemad/vilistlased/treenerid. Korvpallimängu oskustega õpetajate vähesuse tõttu osalesid õpetajate poolel ka teised koolikogukonna liikmed. Mäng kulges põnevalt ning reeglid nägid ette, et neidude/naiste visatud punktid lähevad arvesse topelt. Õpetajate skoori eest hoolitses Saku Korvpalliklubi treener Eliise Pajumets, kes tabas hästi kaugviskeid (see tõi tiimile kuus punkti). Poolajaks olid õpetajad ees 29:22, aga teisel poolajal tulid õpilased järgi ning kogu mäng neile tulemusega 52:49.

Võiduka võistkonna eest viskasid punkte järgnevad mängijad: Hans Jakob Villemsoo 11 punkti, Helena Uuehendrik 10, Sander Kuimet 9, Kermo Kand 7, Janell Lohk 6, Joosep Kalmet 4, Henry-Robert Rapper 3 ja Paul Kang 2 punkti. Õpetajate tiimi eest skoorisid järgnevad mängijad: Eliise Pajumets 24 silma, Villem Noot 8, Maile Mangusson 8, Peeter Kalmet 4, Keit Fomotškin 2, Kert Kukk 2 ja Mart Uuehendrik 1 punkti. Väärtuslikumaks mängijaks valiti Helena Uuehendrik.

Viskevõistluse parimad olid Kermo Kand – Hans Jakob Villemsoo, kes võitsid õpetajate/treenerite paari Kert Kukk – Märt Raam ühe punktiga – 10:9.

Suured tänud korraldajatele ning loodame, et antud üritus jääb ikka meie kooli traditsiooniks! Tänusõnad ka Saku Korvpalliklubile, kes kasvatab häid noorkorvpallureid! Galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1sVsqOKM8kzWfdS4DW-sTg2hpgSUtoFrx