Meie gümnasiste võõrustas taas käsitööõlu pruulikoda Õllenaut. Õpilased said näha vahetult reaalset tootmist, siduda biotehnoloogiaalast infot äsja keemiatunnis õpitud materjaliga ja panna kõrva taha lahkelt jagatud äritarkusi.
Allpool on toodud osalenud õpilaste tagasiside.
“Mina õppisin täna, et õlle valmistamine on palju keerulisem protsess kui tundub. Näiteks juba nende vaatide puhastamine, milles õllet valmistatakse, on pikk protsess. Need puhastatakse kõigepealt aluselise ainega, siis happega ning lõpuks veel desotakse. Kõikide etappide vahel toimub veega loputamine, mille jaoks kasutatakse eraldi masinat.
Me võiksime veel sellistel ekskursioonidel käia, sest see aitab aru saada, kus keemiat praktiliselt kasutada saab. Samuti on need silmaringi arendavad.”
“Sain täna teada, et mida vähem hapniku on õlus, seda kauem see säilib.”
“Minule väga meeldis käia õppekäigul Õllenaudis – see oli meeldiv vaheldus tavalisele õppetööle klassis ning kooli laboris. Sain proovida erinevaid linnasesorte ning maitsta ka alkoholivaba, mitte täielikult valminud õllet. Uus info minu jaoks oli see, et eksisteerib selline väike õlletegemis ettevõte nagu Õllenaut ja lisaks sain ka teada, et õlle või ükskõik, mis joogi, degusteerimisel on tähtis maitsta seda sellele mõeldud joomisnõust. Lisaks sellele õppisin ka, kui kulukas õlle masstoodang tegelikult on ning kui palju raha kulub erinevate õlletegemis etappide jaoks. Ka giidi oli huvitav kuulata, lugu õlletegemisest ja firmast oli arusaadav ja loogiline.
Sellised õppekäike võiks olla järgmistel lendudel kursuste jooksul rohkem. See aitaks praktiseerida koolis õpitut teooriat ja paremini säilitada seda.”
Oleme väga tänulikud võimaluse eest, et õppekäik teoks sai. Täname südamest lahket võõrustajat, pruulikoja asutajat ja juhti Ilmar Räni.
Anna Kikkas
keemia õpetaja