Suurepärased tulemused Harjumaa kunstiolümpiaadilt

19. veebruaril 2022 toimus Jüri Gümnaasiumis Harjumaa kunstiolümpiaad. Saku Gümnaasiumit esindasid Iris Vühner 8.d klassist ja Mart Nael 12. humanitaarsuuna klassist.

Nii põhkooli III astme kui ka gümnaasiumi õpilaste kodutöö ülesanne oli seotud tänapäevase arhitektuuriga. Oli vaja muuta või täiendada juba olemasolevat ehitist ja luua oma kodukohta keskkonda sobiv kunstimuuseum. Iris Vühner täiendas Saku Gümnaasiumi põhikooli hoonet (fotol) ja Mart Nael esitas projekti “Raba”, milles ühendas kunstimuuseumi raudteejaamaga (fotol).

Kohapeal oli vaja tunni aja jooksul lahendada keeruline kunstiajalugu ja termineid sisaldav test. Mõlemad Saku Gümnaasiumi õpilased olid Harjumaa kõige tublimad teooriatundjad. Loomingulise teose valmimiseks oli olümpiaadil aega 2 tundi. Mõlemad vanusegrupid pidid tööl tooma renessansi elemente tänapäeva.

Iris Vühner saavutas põhikooli III astme vanusegrupis 3. koha ja Mart Nael gümnaasiumi vanusegrupis 1. koha.

Palju õnne!

Juhendaja Eda Piisang