Head tulemused füüsikavõistluselt “Kajakas”

10. jaanuaril osales 9 meie kooli õpilast üleriigilisel füüsikavõistlusel “Kajakas”. Kokku võttis võistlusest osa 442 õpilast (8. -12. klassist) 36 koolist.
Meie kooli parimana sai 21. koha 12. klassi õpilane Anni Fingling. 29. tulemust näitas samuti abiturient – Paul Kang. Põhikoolis sai parima tulemuse 9. klassi õpilane Tristan Sokolov (üldarvestuses 155., põhikooli õpilaste hulgas 56.).
Juhendis kirjeldatakse võistlust nii : “Lahendatakse ülesandeid, millele on küll põhimõtteliselt olemas täpne vastus, kuid seda pole võimalik antud ajalimiidi piires leida. Küll aga on võimalik hinnata vastust võrdlemisi hea täpsusega, kui teha asjakohaseid lähendusi. Küsimusi on nii koolifüüsikaga seotud teemadel, kui ka igapäevaelulistest valdkondadest. Niisiis ei ole heaks tulemuseks vaja mitte niivõrd matemaatilist ja tehnilist osavust ülesannete lahendamisel, vaid pigem head intuitsiooni ja olukordade piltliku ettekujutamise võimet.”