Füüsika olümpiaadi piirkonnavooru tulemused

12. veebruaril kogunesid Viimsi Gümnaasiumis Harju maakonna parimad füüsika ülesannete lahendajad. Saku Gümnaasiumist osales sellel aastal füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus 12 õpilast.

Meie 5 põhikooli õpilast on kõik üheksandikud ja selles võistlusklassis oli ka kõige suurem konkurents (29 võistlejat).

Meie parimad olid Ekke Rõuk (3. koht), Hendrik Pärli (5. koht) ja Janell Lohk (7. koht).

Gümnaasiumi arvestuses oli 24 õpilase hulgas paremuselt teine meie kooli abiturient Rauno Viil. 11. klasside arvestuses oli esimene Joosep Fingling (gümnaasiumi üldarvestuses 3. koht) ja teine Johann Mattias Puuorg. 10. klasside arvestuses saavutas esikoha Paul Kang (üldarvestuses 4.).

Kokku osales Harjumaa füüsikaolümpiaadil 58 õpilast 11 Harjumaa koolist. Neist 34 olid põhikooliõpilased ja 24 gümnasistid. 5 tunni jooksul tuli otsida lahendusi kümnele arvutus- ja kahele katseülesandele. Teist aastat järjest said isolatsioonis viibivad õpilased osaleda olümpiaadil distantsilt lahendades ülesandeid kaamera ees.

Praktilised ülesanded olid valitud sellised, et ka isolatsioonis olevatel õpilastel oleks lihtne vahendeid leida. Näiteks põhikooli õpilased pidid mõõtma plastiliini tiheduse, kasutades selleks veega täidetud anumat ja joonlauda. Gümnasistidel tuli aga leida minimaalse pikkuse spagetikõrrele, et sellest saaks moodustada ringi (kasutada sai 10 spagetikõrt ja millimeeterpaberit).