Erasmusega Horvaatias

Meie kooli 11. kl õpilased Katarina Pärnsalu, Diandra Tubli, Rasmus Loorpuu ja Joosep Fingling viibisid  Erasmus+ projekti „P.O.R.T.S“ raames 14.-18. märtsini Horvaatias Metkovići linnas. 16 000 elanikuga linn asub Lõuna-Horvaatias Neretava jõe ääres põllumajandus piirkonnas.

Projekti eesmärk on kokku panna nutikas ja loodussõbralik sadam. Selle kohtumise teemaks oli jäätmekäitlus. Nädala jooksul toimusid ühistegevused Metkovićis, kõikide riikide õpilased esitlesid oma sadamate jäätmekäitlust ning tehti ajurünnakud ideede hankimiseks efektiivsema ja loodussõbralikuma jäätmekäitluse jaoks. Külastati Metkovići loodusmuuseumit ja korjati kohalikult matkarajalt prügi. Tutvuti lähemalt naaberlinna Ploče suure erakaubasadama tööga. Külastati Narona antiikaaja muuseumi, kus nähti antiikrooma kujusid. Viidi läbi päevased väljasõidud Dubrovnikusse ja Korčula saarele.

Oli hariv ja meeleolukas nädal!

Kohtumisel osalesid õpilased Portugalist, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Horvaatiast ja Eestist.