Saku Gümnaasiumi noored edukad inseneeriavõistlusel Enginaator

Saku Gümnaasiumi õpilaste meeskond Saku Hirmud (Johann Mattias Puuorg, Ramon Egert Valgma, Egert Veldi, Joosep Fingling) osales inseneeriavõistlusel Enginaator. Enginaator on üle-eestiline inseneeria ja reaalainete põhine võistlus, mis toimud 27.-30. aprillil 2023 Tallinna Tehnikaülikoolis.

Võistlus koosnes kahest voorust. Esimeseks vooruks, mis kestis 17 tundi, oli mehaanika. Selle käigus tuli ehitada torn, mis peaks vastu ka maavärinale ning masin, mis suudab sõita liival ja vedada koormat. Eelvoorus saavutati 2. koht, mis tagas pääsu finaali.

Finaalis tuli 24 tunni jooksul ehitada lennusimulaatori kasutajaliides. Finaalis sai Saku Hirmud 3. koha, mis tagas igale liikmele koha Taltechis ja rahalise võidu suuruses 200€.