Täna, 2. oktoobril andsid õpetajad kaheteistkümnendikele reedel toimuva õpetajate päeva tähistamiseks võimu üle.
Õpetajad esinesid võimu üleandmisel näidendiga „Tõlkes kaduma läinud“, mis on inspireeritud kultuuririkkuse aastast ja olemuselt väga humoorikas ning aktuaalne tükk. Lühinäidend jutustab õpilaste ja õpetajate omavahelisest keelebarjäärist. Sellest, kuidas õpilased ei mõista erinevaid murdeid ja õpetajad ei saa aeg-ajalt aru õpilaste slängidest. Siiski leiavad mõlemad osapooled suheldes ja teineteiselt õppides ühise keele ning saavad kenasti hakkama.
Lühinäidend lõpeb tõdemusega, et meie keel ei ole kivisse raiutud – see areneb iga põlvkonnaga. Ja kuigi tänased sõnad võivad meid hämmastada või isegi hirmutada, siis peegeldavad need meie õpilaste loovust ja energiat. Niisiis, võtame selle muutuse omaks. Teades, et seni, kuni me suhtleme – olgu siis slängis, murdes või kusagil vahepealsel alal – leiame alati viisi, kuidas kasvada ja koos edasi liikuda.
Näidendis esinesid koolijuht Keit Fomotškin, ajalooõpetaja Raigo Loide, tehnoloogiaõpetuse õpetaja Aare Ulmas, matemaatika õpetaja Anneli Pihl, inglise keele õpetaja Jana Tiitus, kunstiõpetaja Anne Aidma, sotsiaalainete õpetaja Merilin Nigumann ja muusikaõpetaja Inga Nurme. Näidendi teksti koostasid ja etenduse lavastasid Saku Gümnaasiumi kogukonnajuhid Norman Verte ja Tiiu Penter.
Pärast lühinäidendit soovis koolijuht Keit Fomotškin õpilastele reedeks, 4. oktoobriks palju edu ning avaldas lootust, et sellest kujuneb kõigi jaoks üks rõõmus päev. Võimu üleandmiseks andis koolijuht 12g-3 klassi õpilasele Hanno Tõkkele üle ka kooli võtme, mis sümboliseerib vabadust ja vastutust.