Uurimis- ja praktiliste tööde lühikonverents

9. detsembril toimus gümnaasiumimaja saalis 12. klassi õpilastele uurimis- ja praktiliste tööde lühikonverents.
Konverentsil said sõna meie kooli vilistlased, kes kirjeldasid uurimis- või praktilise töö koostamise protsessi, jagasid oma kogemust ning andsid abiturientidele soovitusi.
Esimesena tutvustas Katrin Anethe Toomson oma uurimistööd „Saku Gümnaasiumi 6.-9. klassi õpilaste teadmised jäätmete sorteerimisest”.
Teisena andis Merilin Peetson põhjaliku ülevaate oma praktilisest tööst „Tuntud maale taaselustav fotonäitus“.
Seejärel tutvustas Liis Rehemaa oma praktilist tööd „Saku Gümnaasiumi muusikali “Minu veetlev leedi” tegelaste jumestus ja soengud“, tuues välja, et praktilisest tööst kasvas välja tema huvi jumestamise vastu, millega ta praegu iga päev tööalaselt tegeleb.
Viimaks andis Liisa-Lii Tamme ülevaate oma bakalaureusetööst “Huizinga mänguteooria ja selle rakendus filmil “Lindmees ehk (Võhiklikkuse ootamatu voorus)””. Liisa-Lii jagas ühtlasi ka mõtteid, kogemusi ja nõuandeid ülikoolis õppimise kohta.
Kõik ettekanded olid väga eriilmelised ja hästi esitatud. Abituriendid said ülevaatlikud teadmised ning õpilaste hinnangul oli lühikonverents põnev ja vajalik.
Oleme vilistlastele väga tänulikud ning ootame neid taas tagasi kooli.