Tervisenädalad 2.klassides

2.klasside üldõpetuslikes klassides (2.c, 2.e, 2.g) oli kahe nädalal jooksul teemaks tervis. Nädalaid alustati Maslow püramiidi tutvustamisega ja seejärel läheneti tervise teemadele päevade kaupa. Tervist vaadeldi kolme nurga alt: füüsiline, sotsiaalne ja vaimne tervis.

Õpiti tundma toidupüramiidi, tervisliku taldriku reeglit, mis on tervislik toitumine ja miks üldse sööma peab. Räägiti liikumise olulisusest ja joonistati diagramme õpilaste osalemisest trennides. Tähelepanu pöörati ka hammaste hooldusele ja õpilased hakkasid täitma hambapesu päevikut. Suurt tähelepanu sai ka uni ning päevakava koostamine.

Kirjutati jutte oma pere tähtsusest, sõpradest, lähedusest. Arutleti, milline on hea sõber ja kuidas sõprust hoida. Vaimse tervise juures arutasid lapsed, milles nad on head, millised huvialad neil on, kuidas õppida, keskenduda, kuidas lõdvestuda, endale aega leida ja seda teha regulaarselt.

Külastati ka Tervishoiumuuseumit, kus õpitut kinnistati. Meil käis külas ka Ott Kiivikas, kes toitumise ja trenni vajalikkusest lastele põhjaliku ülevaate andis.

Iga päev said lapsed teha väikese kiidu oma klassikaaslasele. Nende nädalate lõpuks sai laps kätte oma kiidud ja kujundas ise oma “Heade sõnade ja mõtete raamatu”, kuhu kõik klassikaaslaste ja õpetaja head mõtted tema kohta kirja said.