Tartu Teaduskooli Jõululabor

Saku Gümnaasiumi 8.-12. klassidest 27 keemiahuvilist õpilast külastasid teisipäeval, 14. detsembril Tartu Ülikooli Chemicumis Teaduskooli poolt kooraldatud jõululaborit. 3 tunni jooksul valmistati keemilisest segust säraküünlaid. Hiljem toimus võistlus, et teada saada, kelle säraküünal kõige kauem põleb. Teine katse oli murdumisnäitajate määramine, et ära arvata, millisesse vedelikku saab ära peita klaasehte. Selleks vedelikuks osutus õli, kus ehet peaaegu polnudki näha. Oli väga põnev avastada, kuidas omavahel olid lõimitud keemia ja füüsika.

Kõige meeleolukam oli aga Jõuluteater, kus õpilastele näidati erinevaid värvilisi ja helendavaid reaktsioone. Saadi teada, millised metallid mis värvi leegiga põlevad ja mis vahe on fluorestsentsil ja kemoluminestsentsil.

Hiljem oli õpilastel tunnike vaba aega nautida Tartu kesklinnas jõulumeeleolusid. Koju suunduti väsinute ja rahulolevatena. Oli hariv ja meeldejääv päev.