Särav vilistlane Marje Kaselaid

Saku Gümnaasiumi õpetaja ja rahvatantsurühmade juhendaja

Sel õppeaastal tähistab Saku Gümnaasium 90. sünnipäeva. Juubeliaasta esmaspäevadel tutvustame meie kooli silmapaistvamaid vilistlasi.

Palun kirjeldage ühte eredat mälestust Saku Gümnaasiumis õppimise ajast

Alustasin Saku Gümnaasiumis õppimist 1975 aasta sügisel 6.klassis. Sel ajal toimus õppetöö ainult praeguses algkoolis. Koolimajas viis teisele korrusele kaks treppi: üks õpetajatele ja teine õpilastele. Tulin väikesest maakoolist ja polnud reeglitega kursis. Kuna õpetajate trepp oli garderoobile lähemal, marssisin julgelt sealt üles. Nägin küll teiste õpilaste imestunud pilke, kuid ei osanud sellest midagi arvata. Üles jõudes põrkasin loomulikult kokku õpetajate toast väljunud õpetajaga. Sain pragada. Õnneks sai õpetaja aru, et olen uus ja juhatas mu õigesse kohta. Hiljem selgus, et tegelikult on olemas ka selline julguseproov: kas julged vahelejäämisega riskida.