Tarkusepäev Saku Gümnaasiumis

Pühapäeval, 1. septembril toimusid Saku Gümnaasiumis 1. klasside aktused, traditsiooniline rongkäik ja kooliaasta avaaktus. Kooliteed alustas 132 esimese klassi õpilast. Kokku alustas 2024/2025. õppeaastal Saku Gümnaasiumis kooliteed 1550 õpilast. Sellega on Saku Gümnaasium õpilaste arvu poolest suuruselt kolmas üldhariduskool Eestis.

Koolijuht Keit Fomotškin sõnas aktustel, et Saku Gümnaasium on roheluses paiknev aktiivne kogukonnakool. Siin kujundatakse mõtestatud õpiteekonda, toetatakse õpilase uudishimu ja õpirõõmu ning arendatakse oskust õppida, sihte seada ja julgust katsetada. Kool keskendub õppija heaolule, toetades teda kogu koolitee vältel ja aidates tal kujuneda elurõõmsaks ja arukaks isiksuseks.

Alanud õppeaastal on Saku Gümnaasiumis jätkuvalt fookuses õpilaste enesejuhtimise oskuste arendamine, mille raames tegeletakse süvitsi erinevate õpistrateegiate õppimise ja katsetamisega. Olulise uuendusena asutakse kooliüleselt rakendama Kiusamisvaba Kooli programmi (KiVa). Ikka selleks, et tegeleda süsteemselt kiusuennetusega ja luua veelgi turvalisemat koolikeskkonda.

„Kiusul ei ole meie koolis kohta. Mitte keegi ei tohi olla kiusatud ei koolis, väljaspool seda ega veebikeskkonnas. Kui see siiski juhtub, peame olema julged sekkuma ja ütlema STOP, kiusatavat kaitsma ja toetama. Mitte ükski koolipere liige ei tohi jääda kõrvale ega tunda end üksikuna, vaid peab tundma end hoitud ja hinnatuna“, ütles koolijuht Keit Fomotškin suurel avaaktusel. Juhtkonna, õpetajate ja õpilaste esindaja poolt sõlmiti ka koolirahu leping, et koolirõõm oleks kättesaadav kõigile õpilastele, õpetajatele, koolipersonalile ja vanematele.

Saku Gümnaasiumil on alanud õppeaastast ka uuendatud visuaalne identiteet. Kooliaasta avaaktuse lõpetaski uue kooli lipu heiskamine.

Soovime kõigile rõõmu pakkuvat kooliaastat!