Saku Gümnaasiumi vaprad võitlejad tulid, nägid ja vallutasid Pärnumaa!

Jah, just nii, kallid sõbrad – 11.-13. mai oli üks vägev nädalalõpp, kui Kaitseliidu Pärnu malev korraldas riigikaitselaagri ja võõrustas 256 noort üle Eesti, sealhulgas meie 31 vaprat õpilast. Kui muidu on Pärnu tuntud suvepealinnana ja paljudele tähendab seal käimine rannas mõnulemist või rajusid pidusid, siis seekord sai see koht uue tähenduse – seal õpiti, harjutati ja lihviti oma oskusi kaitsevaldkonna spetsialistide käe all.

Esimese laagripäeva eesmärgiks oli tutvustada noortele Kaitseliidu relvastust ning õpetada neile peamisi sõjaväelisi oskusi – nagu rivikorras liikumine, kauguste määramine sammude abil ja välilaagri püstitamine. Teisel päeval toimus meditsiiniõpe, mille käigus said õpilased teada, kuidas kannatanule esmaabi anda ning seda kohe ka praktikas järgi proovida. Tavapärastele klassitundidele vahelduseks, suunduti seejärel Pärnumaa metsadesse orienteeruma. Õpilastel tuli kaardi ja kompassi abil läbida ~5 km pikkune rada ning leida maastikule paigutatud kontrollpunktid – võib öelda, et see oli tõeline seiklus! Teisalt oli see aga suurepärane võimalus veeta aega värskes õhus ning nautida päikselist ilma, kevadiselt tärkavat loodust ja „jalutuskäiku“ metsas. Kes teab, ehk leidis nii mõnigi noor just sealt oma kutsumuse ning kaalub tulevase erialana – maastikuarhitektuuri!

Kuid see ei olnud veel kõik – lisaks õpiti varjumist ja varjatud liikumist maastikul ning lasti 7,62mm poolautomaatsest vintpüssist M-14. Võite kindlad olla – meie noored on väga osavad laskurid! Kodanikukaitse tunnis andis Politsei- ja Piirivalveamet võimaluse julgematel katsetada pinnalt päästmist. See oli äärmiselt põnev tegevus osalejatele ning huvitav jälgida pealtvaatajatele. Lähenevat suve arvestades väga kasulik oskus.

Lisaks osalesid meie noored teatevõistlusel, kus tuli aja peale lükata maastikusõidukit, kanda varustust üle takistuste, püstitada 10-kohaline telk ja visata täpsuse peale veepudeleid. Ja kui te nüüd küsite: „Kes võitis?“, siis vastus on lihtne: „Saku“! Meie noored olid võistlusrajal tõelised võitlusvaimu kandjad ja andsid kõik endast maksimumi.

Kuulates osalejate tagasisidet, võib öelda, et õpilased olid selle laagri suhtes väga positiivsed. Üks õpilane ütles: “Kartsin palju hullemat, aga tegelikult polnud midagi hullu. Õppisin elama lihtsamalt ja telki kokku panema. Kõige ägedam oli rühmade vaheline võistlus.” Teine lisas soovituse tulevastele õpilastele: “Nautida laagrit ja mitte muretseda selle pärast mis juhtuma hakkab, ning anda endast maksimum.”

Kokkuvõttes oli see üks meeldejääv kogemus, mida keegi kindlasti kunagi ei unusta. Saku Gümnaasiumi noored olid riigikaitselaagris tublid, julged ja enesekindlad ning me võime nende üle olla väga uhked!