Peavõit kalaroogade kokanduskonkursil tuli 5.f-le

5.f klassi õpilased võtsid veebruaris osa Maaeluministeeriumi koolinoorte kalaroogade kokanduskonkursist „Kala kõlab hästi“, kuhu laekus üle Eesti 244 retsepti.
Saku Gümnaasiumis peetakse kooli ja kodu koostööd väga oluliseks. Kui lapsevanem Vambola pakkus konkursi jaoks välja idee ja oli valmis abistama, otsustati osaleda ja nii valmisid krõbedad ahvena-takod punase kapsa salati ja guacamolega.

Ja võit tuli! Nii pääsesid noored kokad aprilli keskel Pärnu Estonia Resort Hotel & Spa restorani Noot kokanduskoolitusele peakokk Rudolf Visnapuu juhendamisel. Ühisel kokkamisel valmistati eelroaks krevettide ja lõhega sai, pearoaks krõbe kohafilee köögiviljadega ja magustoiduks kohupiimakreem, mis serveeriti jäätise, minipannkookide ja marjadega. Järgnes ühine pidusöömaaeg ja õpilased said diplomid.
Ettevõtmine tõstis teadlikkust kala kasulikest omadustest ning tugevdas klassi ühistunnet.

Klassijuhataja Kairi Zaletajev