7.–13. märtsil toimus Saku Gümnaasiumis kolmandat korda maailmaharidusnädal.
Kõikides õppehoonetes toimusid põnevad kohtumised ja tegevused.
Fookusteemadeks olid: vastutustundlik tarbimine, taaskasutus, hügieen, kultuuride mitmekesisus, põhiväärtused ja meedia tarbimine.
Nädala jooksul oli soovijatel võimalik külastada elurikkuse kadumise rändnäitust “Kuues laine”.
🌱Gümnaasiumi osas leidis aset Harjumaa õpilaskonverents “Our Changing World 2025”, tutvustati Eesti Maaülikooli keskkonnaerialasid, kuulati loengut väikese jalajäljega eluviisist ning nauditi kaasahaaravat moeshowd, kus esitlusele tulid taaskasutatud materjalidest loodud rõivad.
🌱Põhikooli õpilased said osa loengutest selgroogsete ohustatusest ja Läänemere kaitsest. Kurtide maailma avas Heleni Kooli õpetaja Malle, Brasiilia kultuuri ja eluolu tutvustas Kindluse Kooli õpetaja Livia. Maailmaharidusnädalasse panustasid ka Lasnamäe Gümnaasiumi õpetajad ja õpilased, kes tutvustasid oma kooli, astusid ülesse erinevate etteastetega ning osalesid tunnivaatlustel. EPAS-e noored jagasid teadmisi inimõigustest, moodsast orjusest ja õiglasest kaubandusest.
🌱Algkoolis külastas õpilasi Keskkonnake, kes propageeris keskkonnasäästlikku eluviisi. Toimus ettekanne hügieenist nii arengumaades kui ka Eestis. 3.a klass õpetas 1. klassi õpilastele kätepesu tähtsust ning 1.c klass lõi videosilla Lasnamäe Gümnaasiumi 1.a klassiga.
Kohtuti Indrek Tarandi, Meriliin Piirsalu ja Tarmo Tiisleriga.
Nädala lõpetas arvamusfestival, kus noored said suhelda inspireerivate persoonidega ja arutleda olulistel teemadel.
Suured tänud meie külalistele, õpilasesinduse ja noortevolikogu moderaatoritele, osalenud õpilastele ja õpetajatele ning kogu maailmahariduse tiimile!