Kunstitunnid KUMU-s

10. klassid külastasid KUMUS Torinost pärit näitust Egiptuse Hiilgus.

Koostöös kunsiajaloo õpetaja Eda Piisangi ja klassijuhatajate Taivi Õiguse, Ele Toomi ja Anna Kikkasega külastasid 10hu ja 10maj õpilased T 08.11. ja 10re R 13.11. KUMU uut egiptuseteemalist Torinost toodud ekspositsiooni EGIPTUSE HIILGUS.
Näitusel ja haridusprogrammi 90 min kestel said õpilased giidide juhendamisel näha ja kuulda põnevat muistse Egiptuse tavade, ehituskunsti ja elulaadi kohta. Õpilastel oli võimalik näha iidsetel aegadel valminud rõivakanga jäänukeid, päris ehtsaid sajanditevanuseid ja aukartust äratavaid sarkofaage ja isegi ühe väikese poisi muumiat. Õppekäigu lõpus oli võimalik panna oma kätt proovile näituse eksponaatide kujutamisel. Valmisid vahvad pildid.
Usun, et näituse külastamine andis õpilastele motivatsiooni kunagi tulevikus Egiptimaale sattudes mitte piirduda vaid rannapuhkusega Punase mere kallastel, vaid ka kindlasti külastada Luxorit, Aswani ja Kairot. Ikka selleks, et oma silmaga kaeda neid maailmaimesid, vägevaid templeid, püramiide, Niiluse kaldaid ja Ahvide saart, saladuslikke hauakambreid, ajaloohõngulist Kuningate orgu ja isegi Tuttanhammoni sarkofaagi.

Anna Kikkas
10re klassijuhataja