Neljapäeval, 17.10 toimus teist korda Saku Gümnaasiumis Tartu Ülikooli tudengite poolt juhendatud keemia õpikoda. Esimest korda kohtuti juba septembris.
Õpikojad on koolis toimuv päevakavasse sobituv laboritundide programm, kus õpilased saavad teha katseid. Õpikojad aitavad rikastada õppekava ja tugevdada kooli võimekust reaal- ja loodusteadustes.
Keemia õpikoda pakub võimalust praktiliselt kinnistada ja rakendada koolis õpitud teoreetilisi teadmisi. Õpikojas käsitletakse mitmekesiseid teemasid ning luuakse seoseid keemia ja igapäevaelu vahel. Uuritakse nii anorgaanilisi reaktsioone kui ka polümeeride keemiat. Muuhulgas saavad õpilased kätt proovida ka happe-alus tiitrimisel ning fotode ilmutamisel. Vähemalt viies õpikojas osalenud õpilased saavad õpikodade läbimise kohta tunnistuse.
Teises sessioonis said õpilased teostada põnevaid värvilisi ja efektseid katseid. Oli suur rõõm kohtuda sel korral ka meie kooli vilistlasega Hanna Bulgariniga, kes oli nüüd ülikoolipoolse juhendaja rollis ja käesoleval ajal keemia eriala magistrant. Õpilased said juhendajate poolt kiita. Nad lugesid kiiresti juhendeid, sooritasid asjalikult ja korrektselt katseid ning olid varasemast juba teadlikud, et laborivahendite lõplik pesemine toimub destilleeritud veega.
Täname TÜ Õpikoda juhendamise ja aktiivseid õpilasi tubli osalemise eest.