G10-2 õpilased Samsungi ideekonkursil “Solve For Tomorrow”

Saku Gümnaasiumi G10-2 õpilased Marileen Valgma, Jenni Mõttus, Aari Bachmann, Kertu Kuklase, Liisi Paumere jõudsid Samsungi ideekonkursil “Solve For Tomorrow” oma tugeva ideega 10 parima võistkonna sekka, kuid viie Baltikumiülese finalisti hulka neid sel korral kahjuks ei valitud.

Konkursitöö eesmärk oli kirjeldada, kuidas aidata tõsta noorte heaolu koolis ning osa auhinnafondist on mõeldud selle idee realiseerimiseks ehk päriselt ära tegemiseks.

Noored mõtlesid välja rakenduse, kuhu saaks sisestada oma nädalaplaani ning iga päev märkida oma stressitaseme, hinnangu koormuse või tuju kohta ning rakendus hakkaks ennustama, kuidas õpilast mingi päev mõjutada võiks (seos tunniplaani, kontrolltööde, kodutööde vms-ga). See rakendus annaks ka koolile hea ülevaate õpilaste koormuse ja vaimse heaolu seostest.

Õpilasi juhendas Kristina Šadeiko-Liiva.

Palju õnne tublidele noortele!