Edukas esinemine vabariiklikul kunstiolümpiaadil

7. mail 2022 toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis vabariiklik kunstiolümpiaad; osalejaid oli põhikoolidest 40 ning gümnaasiumi  vanusegrupist 29 õpilast.

Saku Gümnaasiumi õpilastest esindasid kooli Iris Vühner 8.d klassist ja Mart Nael 12. humanitaarsuunast.

Iris Vühner saavutas põhikooli vanusegrupis 3. koha, parima teooriatundja auhinna ning ta kodune loovtöö pälvis Kunstihariduse Ühingu auhinna.

Mart Nael saavutas gümnaasiumi vanusegrupis 7. koha.

Mõlema vanusegrupi õpilaste koduse loovtöö ülesandeks oli A1 formaadis arhitektuurijoonise loomine. Oli vaja muuta või täiendada juba olemasolevat ehitist ja luua oma kodukohta keskkonda sobiv kunstimuuseum. Iris Vühner täiendas Saku Gümnaasiumi põhikooli hoonet (fotol) ja Mart Nael esitas projekti “Raba”, milles ühendas kunstimuuseumi raudteejaamaga (fotol).

Olümpiaadi teise osa moodustas test, mis sisaldas kunsti ja kunstiajaloo termineid.

Olümpiaadi kolmandas osas pidi põhikool oma nime kujutama kahe koondumispunktiga perspektiivis. Gümnaasiumiõpilastel oli vaja maalida oma portree Archimboldo stiilis.

Täpsemat punktitabelit saab vaadata TÜ Teaduskooli lehelt.

Tänan mõlemaid õpilasi suurepärase koostöö eest!

Palju õnne!

Juhendaja kunstiõpetaja Eda Piisang