EDUKAS ESINEMINE VABARIIKLIKUL KUNSTIOLÜMPIAADIL 16. september Saku Gümnaasium

5. septembril 2020 toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis kevadel eriolukorra tõttu edasi lükatud vabariiklik kunstiolümpiaad.
Saku Gümnaasiumi õpilastest esindasid kooli kevadel gümnaasiumi lõpetanud SANDRA SERENA SULIN ja AVELIN SARAPUU 9.c klassist.

SANDRA SERENA SULIN saavutas gümnaasiumi vanusegrupis 2.-3. koha. Lisaks pälvis ta 1. koha koduse loovtöö ning 1.koha kohapealse loovtöö eest.

AVELIN SARAPUU saavutas põhikooli vanusegrupis 11. koha ning ta kodune loovtöö pälvis 1. koha.

Mõlema vanusegrupi õpilaste koduse loovtöö ülesandeks oli A1 formaadis plakati valmistamine – põhikooli teemaks oli Eesti Kunstimuuseum 100, gümnaasiumi teemaks oli Bauhaus 100. Plakatite valmimiseks leiti inspiratsiooni Eduard Wiiralti, Konrad Mägi ja Vassili Kandinsky loomingust.

Mõlemad Saku Gümnaasiumi õpilaste tehtud plakatid tunnistati selle aasta vabariikliku kunstiolümpiaadi parimateks ning pälvisid žüriilt kõrgeimad punktisummad (fotol).

Olümpiaadi teise osa moodustas test, mis sisaldas kunsti ja kunstiajaloo termineid.

Olümpiaadi kolmandas osas pidi põhikool ette antud materjalidest (paberist, liimist, nöörist, traadist jne.) valmistama selle aasta looma – nahkhiire. Gümnaasiumi õpilased pidid ette antud popartisti portree stiliseerima kolmevärviliseks kubistlikuks kompositsiooniks.

Täpsemat punktitabelit saab vaadata TÜ Teaduskooli lehelt.

Tänan mõlemaid õpilasi suurepärase koostöö eest!

Palju õnne!

Juhendaja

kunstiõpetaja Eda Piisang

Täpsemat punktitabelit saab vaadata TÜ Teaduskooli lehelt.

Tänan mõlemaid õpilasi suurepärase koostöö eest!

Palju õnne!

Juhendaja