Saku Gümnaasiumi uus õppehoone

2025. aasta suveks valmib aadressile Traani tee 1 Saku Gümnaasiumi uus õppe- ja spordihoone, kergejõustikustaadion, jääväljak ja erinevad välialad.

Uus õppehoone on mõeldud kuni tuhandele õpilasele ja selles hakkavad õppima 5.-9. klasside õpilased.

Õppehoone juurde tuleb Saku aleviku esimene kunstmuruga kergejõustikustaadion, mängu- ja pallimänguväljakud ning talvine jahutusega uisuplats. Uue õppehoone valmimise järel tekib Sakku Eestis ainulaadne koolilinnak, kus õpilased hakkavad õppima kolmes erinevas hoones, mida tulevikus ühendab Saku aleviku keskpromenaad
Uue õppehoone, staadioni, jääväljaku ja väliala ehitamine on Saku vallale läbi aegade suurim investeerimisprojekt. Kogu ehitatava ala suurus on ligi 4 hektarit ja valmis ehitatakse ka tulevase keskpromenaadi esimene osa. Ehituse maksumuseks on 29 miljonit eurot. Ehituse peatöövõtja on Nordecon AS.
Uue koolimaja arhitektuurse lahenduse on loonud Salto Arhitektuuribüroo OÜ tööga TÄPP. Autorid Ralf Lõoke, Maarja Kask ja Martin McLean. Arhitektuurivõistluse tulemustega on võimalik tutvuda siin.

Ehitusleping õppe- ja spordikomplekis rajamiseks sõlmiti peatöövõtja AS Nordecon ja Saku Vallavalitsus vahel 30. mail 2023. Hoone nurgakivi panek toimus 10. oktoobril 2023.

Saku Gümnaasiumi hariduskontseptsioon septembrist 2025

Ehitatavas Traani tee 1 uues õppehoones hakkavad õppima 5.-9. klassi õpilased. Õppehoone valmimise järel kujundatakse senine põhikooli õppehoone aadressil Tallinna mnt 10 ümber algklasside õppehooneks ja selles asuvad õpivad 1.-4. klassi õpilased. 10.-12. klassi õpilased jätkavad õpinguid Teaduse 1 hoones.

Uue õppehoone lisandumine leevendab oluliselt meie kooli ruumipuudust. Ühtlasi saame seeläbi luua õpilastele tänapäevase ja eakohase õpikeskkonna alates õpiruumide disainist, õppevahenditest ja koolimööblist kuni päevakava, vahetunnitegevuste ja kooli huviringide korralduseni.