Lemmikloomapäev Saku Gümnaasiumis

9. oktoobril toimus 2. klassidel lemmiklooma teemapäev. Sellele eelnevalt valmisid vabalt valitud lemmiklooma kohta plakatid, mis pandi teistele tutvumiseks üles koolimaja koridoride stendidele.

Enamik 2. klasse külastas sel  päeval Allikasilma Elamustalu. Saabudes võttis lapsi vastu kaks toredat koera. Kohapeal nähti erinevaid lemmikloomi ja taluloomi. (Näiteks kasse, oliiv-tuhatjalga, habeagaam Albertit, skinny merisiga, lambaid, küülikuid, deegusid, tšintšiljasid, hanesid, kanu, kukke, parte, prussakaid, krevette, madu ja hobuseid). Julgemad said ka hobuse selga istuda ja juhendaja saatel ratsutada. Kõiki loomi sai katsuda ja paitada.

Lisaks loomadele kasvatatakse talus ka erinevaid tšillisid, millest valmistatakse nii magusaid kui soolaseid tooted. Kõiki talutooteid oli võimalus ka mekkida. Lõpuks valmistas iga õpilane endale meisterdamise töötoas kauni võtmehoidja.
2.B ja 2.H alustasid teemapäevaga juba septembris, mil osaleti Tallinna Loomaaia loodushariduse zookooli haridusprogrammis „Avastused loomaaias“. Programmi raames tutvuti erinevates elupaikades elavate loomadega ja täideti tööleht.

Teemapäeval aga tutvuti meie kodudes elavate loomade ja teenistuses olevate tööloomadega. Külla tuli ja oma oskusi demonstreeris Tallinna Vangla narkokoer Sky, kes osaleb vajadusel kõikjal keelatud ainete otsingutel. Eriti põnev oli näha, kuidas koer matemaatilisi ülesandeid lahendas.

Päev oli kõikide jaoks sisukas ja meeldejääv.