Mitmekeelne Euroopa Liit

26. septembril tähistatakse Euroopa keeltepäeva, mille raames kohtus 30.septembri hommikul 11.-12.klassi noortega Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kommunikatsioonijuht Elis Paemurd.

Õpilased said taustainfoks pildi tänasest Euroopa Liidust, selle väärtustest ja eesmärkidest ning lühikese ülevaate Euroopa Liidu toimimisest – Euroopa Komisjonist, Euroopa Parlamendist, Euroopa Ülemkogust ja Euroopa Liidu Nõukogust. Olulisema osa oma ettekandest pühendas esineja maailmas ja Euroopas kõnelevatele keeltele, s.h. internetikeeltele. Õpilased said mõelda mitmekeelses Euroopa Liidus kõnelevatele keeltele, s.h. ametlikele keeltele, põliskeeltele ja rändega saabunud keeltele. Rahvusvahelise tõlkijate päeva puhul rääkis pikalt ka tõlgina töötanud esineja noortele tõlkimisest Euroopa Liidu erinevates institutsioonides ja Euroopa Komisjoni tõlkeüksusest. Euroopa keeltepäeva osas said noored vastused küsimustele miks, kus ja kuidas seda erinevates liikmesriikides tähistatakse.