Välk ja pauk 2018 03. detsember Saku Gümnaasium

30. novembril toimus 7.korda füüsika ja keemia viktoriin "Välk ja pauk!". Seekord osales 18 4-liikmelist võistkonda 17 Harjumaa koolist, lisaks ka õpetajate võistkond.
Viktoriin koosnes 24 küsimusest ning sellel aastal oli läbivaks teemaks Eesti 100. Küsimused olid erineva raskusastmega, väga kergeks osutus näiteks küsimus hapukapsaste valmimisel kasutatava keemilise reaktsiooni kohta (käärimine). Ühe raskema küsimuse puhul taheti teada füüsikalist suurust, mida mõõdab mõõteriist, mille põhiosaks on inimese juuksekarv. Õiget vastust (õhuniiskus) teadsid vaid 2 võistkonda. Kokku oli viktoriinis võimalik saada 39 punkti.

Viktoriini tulemused:
1. koht Laagri Kool (28 punkti)
2. koht Jüri Gümnaasium (26 punkti)
3. koht Saue Gümnaasium (24 punkti)
Õpetajate võistkonnal õnnestus ühe punktiga õpilaste parima võistkonna tulemus ületada.

Saku Gümnaasiumit esindas kaks võistkonda. Neljanda punktisumma sai Saku võistkond kuhu kuulusid Kristiina Bulgarin ja Johann Puuorg 8. klassist ning Henri Hanson ja Piret Pihl 9. klassist.
12. kohta jaganud Saku võistkonda kuulusid Silver Erik Sepp ja Ramon Egert Valgma 8. klassist ning Kirke Krusell ja Kenno Niglas 9. klassist.

Ürituse korraldamisel oli nõu ja jõuga abis palju inimesi: Heili Lepp, Marja-Liisa Dobrus, Kai Lao, Urmas-Villem Sundja, Kairi Ainjärv, Kaspar Kiltmaa, Merike Toompärg, Karl Johannes Kaskla ja Olav Kristjan Kasterpalu. Suured tänud neile!

Ürituse korraldamist toetas rahaliselt Harjumaa Omavalitsuste Liit.

Gerrit Kanarbik Saku Gümnaasiumi füüsikaõpetaja
Anna Kikkas Saku Gümnaasiumi keemiaõpetaja