Saku Gümnaasium on jalgpalli rändkarika omanik! 11. oktoober Saku Gümnaasium

Saku Gümnaasium on pärast 13-aastast pausi taas Harjumaa koolidevaheliste meistrivõistluste karikavõitja! Viimati oli karikas Saku Gümnaasiumis aastal 2005.
Sellel aastal suutsid poisid aga taas edukalt esineda.
Alustades kõrgemalt, 2. oktoobril võitsid gümnaasiumi noormehed oma vanuseklassi finaalturniiri, mis toimus Tabasalus. Kindlat mängu näidanud Saku alistas alagrupi avamängus Loksa koguni 13:0. Teises mängus saadi loobumisvõit, kuna Kehra võistkond siiski osalema ei jõudnud. Veerandfinaalis alistati Kuusalu tulemusega 4:1 ja poolfinaalis Loo Kool 3:1. Finaalis võeti vastu tuttav vastane Jüri Gümnaasium, kes tänavu võideti kindlalt tulemusega 3:0. Kogu turniiri saatis noormeeste sportlik ja austav suhtumine meeskonnakaaslastesse ja vastastesse, mida oli kõrvalt hea vaadata!
Võistkonna koosseisu kuulusid: Raimond Eino, Tarvo Heintalu, Karl Joosep Kaare, Karl Nurme, Carl Kalju, Robert Tarlap, Rasmus Piirsalu, Robin Loorpuu.
Järgmisel päeval, 3. oktoobril olid võistlustules Laagri kooli staadionil kuni 7. klassi ja 8.-9. klassi võistkonnad. Mõlemad võistkonnad läbisid edukalt Paldiskis toimunud alagrupiturniiri, kus võideti oma alagrupid täiseduga. Finaalis loositi edasipääsenud koolid mõlemas vanuseklassis alagruppidesse, kus kõik mängisid omavahel läbi. 7. klassi noormehed lõpetasid turniiri 2 võidu ja 2 kaotusega, mis andis lõpuks kõrge kolmanda koha. Võistkonna koosseis: Jan Harri Rehemaa, Joonas Tohert, Robin Isok, Sten-Marten Zuts, Uku Martin Arpo, Ralf Marten Raisma, Kaspar Kadak, Ott Karl Kopel.
8.-9. klasside poisid kahjuks enam nii kindlat mängu näidata ei suutnud kui Paldiskis ja nende saldoks jäi 1 viik ja 3 kaotust, millega jäädi 4. kohale. Võistkonda kuulusid: Mathias Villemsoo, Markus Kuusik, Taago Tarkmeel, Henry Hunt, Silver Erik Sepp, Mark Matthias Kübarsepp, Stenver Sõrmus, Silver Markus Suits, Andry Rahu.
Koolide kompleksarvestuses edestati Jüri Gümnaasiumit ja Tabasalu Gümnaasiumit ühe punktiga, mis andiski gümnaasiumide arvestuses esikoha.

Kehalise kasvatuse õpetajad Henri Ojaperv ja Valmar Ammer

Foto autor: Priit Kiigemägi, Harjumaa Spordiliit