Gümnaasiumiosa füüsikaolümpiaadi tulemused 17. oktoober Saku Gümnaasium

11. oktoobril toimus füüsikahuvilistele gümnaasiumiõpilastele Saku Gümnaasiumi füüsikaolümpiaad, kus lahendati 2,5 tunni jooksul probleem- ja arvutusülesandeid. Selle aasta ülesanded olid inspireeritud möödunud suve suursündmusest - laulu- ja tantsupeost. 10. klassi õpilaste ülesanded olid laulu- ja tantsupeo tule ning toitlustamisega seotud, 11. klassi ülesanded puudutasid Tuljaku tantsimist ning 12. klassil olid laulupeo publikuga seotud ülesanded. Näiteks tuli õpilastel füüsikaliste suuruste kaudu iseloomustada inimlaineid, mis liikusid laulukaare alt lauluväljaku nõlvale ja tagasi.

Olümpiaadi tulemused klasside kaupa:
10. klass
I koht Rauno Viil
II koht Mari Tiitsu
III koht Romet Pentinen

11. klass
I koht Nikolai Ovtšinnikov
II koht Robin Piir
III koht Targo Lauk

12. klass
I koht Rasmus Viil
II koht Hanna Bulgarin
III koht Karl-Joosep Heinla

Loorberitele puhkama võitjad ei jää, sest peale vaheaega algavad ettevalmistavad konsultatsioonid veebruaris toimuvaks maakondlikuks füüsikaolümpiaadiks.

Olümpiaadi tulemused klasside kaupa:
10. klass
I koht Rauno Viil