10RE õpilane Mario Kirisma tegi sulgpallispordis ajalugu 03. november Saku Gümnaasium

Meil on hea meel teatada, et Saku Gümnaasiumi õpilane Mario Kirisma kuulub Eesti juunioride koondisesse sulgpallis.

29.10-02.11 toimusid Soomes, Pajulahtis võistkondlikud juunioride Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondist esindasid Mario Kirisma, Tauri Kilk, Oskar Männik, Ramona Üprus ja Catlyn Kruus. Koondise treeneriks oli Heiki Sorge.
Eestile loosiõnn ei naeratanud. Alagrupis kohtuti tiitlikaitsja Prantsusmaaga, eelmise EM-i pronksi Ukrainaga, Sloveeniaga ning Šveitsiga. Juba esimene päev kohtumine Ukrainaga üllatas kogu Euroopat. Kirsiks tordile oli meespaari Kirisma-Männik võit Ukraina üle. Edasi kaotati Prantsusmaale. Järgmiseks alistati tasavägises mängus Šveits. Alagrupi otsutava mängu võitsid eestalsed Sloveenia vastu kindlalt.
Eesti tegi ajalugu ning jõudis 8 parima hulka. Veerandfinaali vastaseks saadi Hispaania. Ülitasvägises kohtumises alistati hispaanalsed ning sellega kindlustati medalikoht.
Poolfinaali vastaseks oli favoriit Taani. Eestlased andsid oma parima, kuid pidid alla vanduma selle aasta juunioride EM-i võitjatele.

Oleme uhked, Mario!  Sinu saavutused tegid ajalugu ning rõõmustavad kogu Eestit. Mario individuaalvõistlus juunioride Euroopa meistrivõistlustel saab alles alguse. Pöidlad pihku!