Osaleme aktsioonis Maailmakoristuspäev 2024
Saku Gümnaasium osaleb aktsioonis Maailmakoristuspäev 2024. Kogume selle raames ajavahemikul 9.-20. september 2024 õppehoonete juures mittetöötavaid väikeelektroonika seadmeid. Miks me kogume? Selleks, et katkised ja mittetöötavad seadmed ei leiaks oma kohta segaolmejäätmete hulka. Mis on väikeelektroonika seade? väike kodumasin (röster, föön, saumikser…); patareide või akudega mänguasi; aku ja elektritoitega tööriistad; valgusallikad (LED lambid, säästulambid…); meditsiiniseadmed (termomeeter, inhalaator…); muud seadmed (elektriline hambahari, mälupulk, akulaadija, kellad, kõrvaklapid…). NB! Väikeelektroonika seade on seade, mille suurus on kuni 25 cm. Miks me peaksime osa võtma? Kampaania lõpus loositakse osalenud koolide vahel välja NOEP DJ set! Kogumistünnid saavad olema alates esmaspäevast, 9. septembrist algkooli, põhikooli ja gümnaasiumi õppehoonete fuajeedes. Osa võtma on oodatud kõik koolipere liikmed. Hoiame keskkonda ja enda ümbrust!
Avati kooli kaasava eelarve võiduprojekt
Täna, 2. septembril, avasid kooli kaasava eelarve võiduidee esitaja Perkel Kõrgessaar (9.e) ja koolijuht Keit Fomotškin kaasava eelarve võiduprojekti. Saku Gümnaasiumi esimese kaasava eelarve fookuses olid liikuvamad vahetunnid. Kevadel toimunud hääletuse käigus osutus nelja lõpphääletusele jõudnud idee seast võitjaks piljardi- ja õhuhoki laua komplekti idee. Piljardilaua avalöök tehti põhikooli õppehoone fuajees, kus saab ka edaspidi piljardit mängida ja oma oskuseid proovile panna. 2024. aasta maikuus toimus hääletus, kus 6.-8. klasside õpilaste seast moodustunud tiimide poolt osalesid hääletusel veel ka ratta- ja tõukeratta sõiduplatsi loomise, õhuhoki laudade ja ka kiikede soetamise projektid. Kokku hääletas kaasava eelarve raames 920 põhikooli õppehoones õppivat õpilast ning võitjaks osutus 362. häälega just Perkel Kõrgessaare poolt esitatud piljardi- ja õhuhokilaua komplekt, mis tänasest ka koolis reaalselt kasutamiseks olemas on. Piljardi mängimiseks pöördu palun kooli administraatori poole, kus saad panna kinni aja ja laenutada kokkulepitud ajal õpilaspileti alusel mängimiseks vajalikud kiid ning pallid. Laud on kasutamiseks vahetunnil…
Tarkusepäev Saku Gümnaasiumis
Pühapäeval, 1. septembril toimusid Saku Gümnaasiumis 1. klasside aktused, traditsiooniline rongkäik ja kooliaasta avaaktus. Kooliteed alustas 132 esimese klassi õpilast. Kokku alustas 2024/2025. õppeaastal Saku Gümnaasiumis kooliteed 1550 õpilast. Sellega on Saku Gümnaasium õpilaste arvu poolest suuruselt kolmas üldhariduskool Eestis. Koolijuht Keit Fomotškin sõnas aktustel, et Saku Gümnaasium on roheluses paiknev aktiivne kogukonnakool. Siin kujundatakse mõtestatud õpiteekonda, toetatakse õpilase uudishimu ja õpirõõmu ning arendatakse oskust õppida, sihte seada ja julgust katsetada. Kool keskendub õppija heaolule, toetades teda kogu koolitee vältel ja aidates tal kujuneda elurõõmsaks ja arukaks isiksuseks. Alanud õppeaastal on Saku Gümnaasiumis jätkuvalt fookuses õpilaste enesejuhtimise oskuste arendamine, mille raames tegeletakse süvitsi erinevate õpistrateegiate õppimise ja katsetamisega. Olulise uuendusena asutakse kooliüleselt rakendama Kiusamisvaba Kooli programmi (KiVa). Ikka selleks, et tegeleda süsteemselt kiusuennetusega ja luua veelgi turvalisemat koolikeskkonda. „Kiusul ei ole meie koolis kohta. Mitte keegi ei tohi olla kiusatud ei koolis, väljaspool seda ega veebikeskkonnas. Kui see siiski juhtub,…